Arama sonuçları

1. N

iOS Apple 8 - 8.2 Beta 1-2 JailBreak (Yayinlanmistir)

TAVSIYEM BIRAZ BILGILI OLANLARIN YAPMASI...!!! Merhaba arkadaslar bugun sizlere kisaca tekrar yayinlanan isteyenlere tabiki yapabilcegim iOS 8.2 Beta 1 ve 2 icin JailBreak icin hem linkleri ekliyecem hemde bilgi verecegim.. ONCELIKLE DAHA ONCEDE ACIKLADIM JAILBREAK YAPIMINI VE FARKLILIK SADECE...
  2. N

C++ Menu Tabanli OOP Garaj Basit (deneme)

SCRIPT DUZENLENMISTIR 20.03.2015 Merhaba arkadaslar kendimce onceden yaptigim.. derste yapilan tabiki bir garaj sistemine benzer bir nesne tabanli bir script yazmistim artirila bilir.. max 9 adet araba eklenebilir,silinebilir ve gosterilebilir.. hangi arbalar oldugunu.. her bir nesne 1 araba...
  3. N

Windows 7 Çok Mu Eskidi ?

Oncelikle windows 7 interface olarak daha kullanisli yada windows 8 interface daha kullanissiz diye birsey yok ben bilgisayar kullanmaya ilk 1999 basladim ve ozamanlar 7 yasindaydim.. windows 98 kullaniyordum.. fakat ben buna alismistim daha sonra iste Sourc ibm felan filan.. derken geldik xp ve...
  4. N

C++ Saatinize Gore Saniye Sayma Ctime (kisa)

Merhaba Arkadaslar.. Ufak bir ornek sizlere sunucam yine datanizdaki saatinize gore.. Bilgisayarinizdaki yani. ctime kutuphanesindeki fonksiyonla kullanici tarafindan girilen saniyeyi sayan.. ufak bir algoritma.. int main() { cout << "Lutfen Saatinize Gore , Sayilcak Saniye'yi Giriniz: "...
  5. N

iOS Apple 8.3 Beta 3 Yayinlandi..

MERHABA ARKADASLAR IOS APPLE 8.3 BETA 3 YAYINLANDI.. BETA NEDIR ? (KISA BIR OZET BETA DEVELOPER VE BILGILI GEREKLI IOS KULLANICILARININ DENEME ICIN YAYINLANAN SURUMU DEMEKTIR. BURDA ACIKLARI REPORT EDER FIXLENMESI ICIN APPLE YARDIMCI OLURSUNUZ VE YENI SURUMU DENERSINIZ (BETASINI) BUNU HERKEZ...
  6. N

C++ New Kutuphanesi Dinamik Bellek Ileri Duzey (Kisa)

Merhaba arkadaslar bugun ileri duzey new kutuphanesinin yane dinamik bellegi baskasinin adresini alarak static cevirmesini ve nasil kullanildigini ve nasil olusturuldugunu gosterecegim.. okulda 3-4 siniflar.Yapilandirmalarda gosterilmektedir.. NEDEN ILERI DUZEY (NEW) ? EVET ARKADASLAR KISACA...
  7. N

C++ LIFO Mantigi (kisa)

Merhaba arkadaslar bugun kisaca LIFO (last in - first out) Mantigini ve aciklamali olarak kodu ekliyecem kisa olarak.. ufakta bir anlatim ekliyecem icerisine.. gitikce konulari karisik ve ve agirlik olarak ve en cok ogrenirken zorlu olan mantigini ogrenirken zorlanilan kodlari ekliyecem.. buda...
  8. N

C++ Header File Nedir Nasil Olusturulur ? (kisa)

Merhaba Arkadaslar Kisaca Sizlere Header File Hakkinda Ve Nasil Kullanilir Gibi Ornek Verecegim Hemde Bi nevi Ogrenmis Olacaksiniz ...! HEADER FILE NEDIR ? HEADER FILE BI NEVI BUYUK PROGRAMLARDA KULLANILMASI GEREKLI KISADA KULLANILIRSIN AMA ANLAMSIZ'DIR.BUYUK PROGRAMLARDA DAHA EFEKTIV...
  9. N

iPhone-iPad-iPod Device Frimware Update (DFU Mod)

Merhaba Arkadaslar Burda Size Kisa Bilgi ve Ne Nedir ve Nasil yaplir DFU MOD hakkinda.. Bilgi Verecegim.. !!! DFU MOD NEDIR ? IPHONE IPAD IPOD - DFU MOD YAZILIMINI YUKLEME MODUDUR FAKAT DFU MODUN OZELLIGI CIHAZIN ACILISINDA BOOT ETMeSINI VE SISTEM YUKLEMESINI ONLEYEREK BASTAN YAZILIMI...
  10. N

iOS Apple 8.3 Beta 2 Yayinlandi..(Turkce Siri)

MERHABA ARKADASLAR IOS APPLE 8.3 BETA 2 YAYINLANDI.. HEMDE TURKCE SIRI DIL DESTEGIYLE.. VE BIR COK ULKENIN DILIYLE BERABER.. BUNUN HAKKINDA KISA BIR BILGI VE LINKLERI EKLIYECEM... BETA NEDIR ? (KISA BIR OZET BETA DEVELOPER VE BILGILI GEREKLI IOS KULLANICILARININ DENEME ICIN YAYINLANAN SURUMU...
  11. N

C++ If Else Yapisiyla Klavyeden Girilenin Ne oldugu (kisa)

Merhaba Arkadaslar Burada Size Yaptigimiz Tabi Uni 1 ci Sinifta Kalma Bir Ornek.. Ama Arada Sorulan Basit Bir Yapi.. Daha sonra Bunun CCTYPE Kavramli ve Raht Fonksiyonlusunu'da Ekliyecegim.... int main () { char x; cout << " Klavyeden Her Hangi Bir Tusa Basiniz ve Karsiligi...
  12. N

C++ Basit Faktoriyel Hesaplama (kisa)

Rica Ederim..:)
  13. N

C++ Basit Faktoriyel Hesaplama (kisa)

Merhaba Arkadaslar Burada eklediginiz Sayinin (For icinde) Faktoriyelini Buluyor.. Kendi Yaptigim Ufak Birsey.. Bunu Degistirilip Kullanicidan Alma 2x Ekleme Tarziylada Yapila Bilir... int main() { int i,fak = 1,toplam = 0; for (i=5;i>0;i--) fak = fak * i; cout << "Faktoriyel 5! =" <<...
  14. N

C++ Klass Banka Deneme (Kisa)

Merhaba Arkadaslar Burada Kisada Olsa Okulda Yaptigimiz.. Banka Sistemine Benzer Bir Klass Sistemi Yaptik Eksik Tamamlana Bilir... "BURADA include <string> KUTUPHANESINI KULLANMAYI UNUTMAYINIZ BURADA ASLINDA DATAYI AYRI PRIVET AYRI VE HEADER FILE OLARAK CLASS YAPILMISTI AMA BEN ONLARI BOZDUM...
  15. N

C++ Enum Isiklar Deneme (Kisa)

Merhaba Arkadaslar.. Buda deneme olarak isiklar calismasi yapmistikk tabi (For) saniyeyi degistirebilirsiniz.. dahda ustune eklene bilir.. ufak bir calisma... "YANLIZ (FOR) DEGILDE CTIME KUTPHANESINDEN.. PREVISION KENDI SAATINIZLE SANIYE CARPIM YAPARAKTA AYARLANA BILIR..DAHA GERCEKCI OLACAKTI...
  16. N

merheba gene ben geldim

H.g Gec olsada..
  17. N

Turkmaxi.org Android Uygulaması Çıktı !

Guzel Olmus... Denedim
  18. N

C++ Fstream ile Dosyaya Yazma (txt)

Merhaba Arkadaslar.. Yaptigim txt calismasini ekliyecem buda okulda yaptiklarimdan...Kisa ornekler.. (ACIKLAMALI) Sorular olursa.. sorabilirsiniz! Isteyen duzenliyerek dosyaya yaza bilir.. tabi birazda gelistirilmis sekilde bir.. kisa bir zamanda dosyadan cekemeyide ekliyecem detayli sekilde...