Çatı Arasına Datacenter İnşa Etmek (Evde Web Sitesi Host Etmek) (1 İzleyici)

ugureren

Üye
Katıldı
Kredi
0
Merhabalar, 27 Şubat 2017 tarihinde kişisel bloğum www.ugureren.com'da yayınladığım ve bu güner kadar en çok okunan yazı olan "Evdeki İnterneti Kullanarak Web Sitesi Host Etmek" başlıklı yazıyı YouTube'da video servisi haline getirmek için kolları sıvadım.

Çatı katımı sıfırdan datacenter ve ofis olarak inşa edeceğim, bu süreci sizlerle paylaşacak ve gelen yorumlara göre projeyi şekillendireceğim.

Bölüm 1:
[YTB]MgRBWqS7ylY[/YTB]

Bölüm 2:
[YTB]zs7fY4DsOdU[/YTB]

xppro

Üye
Katıldı
Kredi
0
Kendi hostinginizimi yapacaksınız yani peki bunun elektrik faturalarına yansıması ne olacak?

AlicanGun

Üye
Katıldı
Kredi
0
Hosting'in stabil çalışması için UPS gerekmiyor mu hocam anlık elektrik dalgalanmaları olduğundan.

ugureren

Üye
Katıldı
Kredi
0

AlicanGun

Üye
Katıldı
Kredi
0
Ani elektrik kesintisinde cihaz hasar almaması için ups şart hocam, iyi ce bir değerlendirin

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
764
Bu kadar komplike olmayan sistemi neden cati arasina kurma ihtiyaci hissettiniz?

ugureren

Üye
Katıldı
Kredi
0

AlicanGun

Üye
Katıldı
Kredi
0
tekrarlıyorum ups yüksek akımı vs. engellemez, regülatör gerekir.

Hocam 2015 yılında lise son stajyer iken İnform adlı Ups firmasında 9 ay çalıştım. Yüksek akım olsun düşük akım olsun cihazın gücü kadar gelen voltaj ve akımı düzenleyip verebiliyor ama bir regülatör gibi değil. Benim kastetmek istediğim ani elektrik kesintisinde UPS tüm sistemi koruyabilir ve ayrıca çoğu cihazlarda regülatör destekli oluyor 1 taşla 2 kuş vurmak gibi diyebilirim.

ugureren

Üye
Katıldı
Kredi
0
tekrarlıyorum ups yüksek akımı vs. engellemez, regülatör gerekir.

Hocam 2015 yılında lise son stajyer iken İnform adlı Ups firmasında 9 ay çalıştım. Yüksek akım olsun düşük akım olsun cihazın gücü kadar gelen voltaj ve akımı düzenleyip verebiliyor ama bir regülatör gibi değil. Benim kastetmek istediğim ani elektrik kesintisinde UPS tüm sistemi koruyabilir ve ayrıca çoğu cihazlarda regülatör destekli oluyor 1 taşla 2 kuş vurmak gibi diyebilirim.

regülatör özelliği olan upsler farklı normal upsler yüksek akım geldiğinde onu aynen geçirir veya sigorta attırır, tecrübeyle sabit : ))

hatta bir dönem powerful 7kva ups çalıştırdığımız bir ofisimiz vardı, elektrik gidince jeneratör çalıştırıyorduk, jeneratörde en dandik çin mallarından biriydi, sabit 220v veriyor fakat hz farkı olduğu için devamlı upsin sigortasını attırıyordu. regülatör bağlayarak çözüme ulaşmıştık.

Bu konuyı kimler okuyor