Basit Veya Orta Düzey Malware ( Virüs ) Analizi Yapmaya Ne Dersin ?

Basit Veya Orta Düzey Malware ( Virüs ) Analizi Yapmaya Ne Dersin ?

Black Turtle Black Turtle - #1
VPO3Lx.jpg

VPXdMf.png

Merhaba Arkadaşlar Ben Black Turtle ;

Türk Hack Team Forumunu biliyorsanız eğer , zaten beni az çok tanıyorsunuzdur :) Ben hobi olarak boş zamanlarımda " Malware Analizi " ile uğraşmaktayım. Ve kendimi bu alanda baya bir geliştirdim, geliştirmeye devamda ediyorum. Peki buraya neden hesap açtım diye soracak olursanız eğer ; Bana çok fazla forumda bu işle ilgili sorular geldiği için bende bu şekilde bir karar verdim. Sizlerde bilgisayarınızın nasıl korunması gerektiğini , hangi virüslerin zararlı hangi virüslerin zararsız olup olmadığını , Virüs çeşitlerinin neler olduğunu , virüs (malware) analizlerinin nasıl yapıldığını , ve virüslerin bilgisayarınıza girdiğinde ne gibi kötü sonuçlar doğurabileceğini öğrenmek istiyorsanız eğer bana buradan ulaşabilirsiniz.

Referans Konum : https://www.turkhackteam.org/zararli-yazilim-analizi/1803909-malware-analiz-araclarim-ve-kullanimlari-black-turtle.html

Telegram adresim : @blackturtlee veya cowboygiz35@gmail.com adresime mail atabilirsiniz.

Peki bu öğrenim nasıl olacak ?

Paketlere göre sizlere özel ,detaylı (sesli) videolar hazırlayıp tarafınıza paylaşacağım.

1. - Basit Düzey Programsız Kolay Bir Şekilde Tarayıcı Üzerinden Malware Analiz Paket İçeriği :

-
Virüs Total , Hybrid Analysis , Cape Sandbox tarayıcıları üzerinden detaylı malware analizi öğretimi. ( Zararlı bir virüsmü ? Nelere dikkat etmeliyiz ? vs. )

2. - Orta Düzey Programlı ( Dinamik ) Malware Analiz Paket İçeriği :

- Pestudio , Hashcalculator , Api Monitör , İnstallWatch Pro , Security Task Manager , ApateDNS , Dns Spy (veya ILSpy NET Decompiler ) , Cports , Sandboxie , Procmon , Process Hacker 2 , RegShut , Autrons , Bintext , CFF Explorer , FileAlyzer ,
Ve benim daha önce hiç bir yerde paylaşmamış olduğum, stabil çalışan, favori programım olan, ve hemen hemen executable ' nin çoğu özelliğine erişebilen gizli bir malware analiz programı...

Basit Düzey Malware Analiz Paket Ücreti : 40 TL dir.

Orta Düzey Malware Analiz Paket Ücreti : 80 TL dir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Paket

Bu paketimde sizlerin şüphe duyduğu uygulamaları tarafımca analiz edip size rapor sunmaktayım.

Örnek : Vermiş olduğunuz program temizdir (herhangi bir zararlı yazılım yoktur.) Veya vermiş olduğunuz program bilgisayarınız için zararlı bir uygulamadır. Kesinlikle açmamanız gerekmektedir. vs....

.Apk dosyası da gönderebilirsiniz.

Bu Paketin Ücreti : 10 Tl dir.

Telegram adresim : @blackturtlee veya cowboygiz35@gmail.com adresime mail atabilirsiniz.

İlgilenen arkadaşlar bana buradan pm atabilirler. İyi günler....

URL: https://www.turkmaxi.org/forum//forum/konular/basit-veya-orta-d%C3%BCzey-malware-vir%C3%BCs-analizi-yapmaya-ne-dersin.4902/