Blog yazarına önerileriniz ? (1 İzleyici)

Barbarossa

Üye
Katıldı
Kredi
0
Merhabalar herkese ,

Arakdaşlar ben blog yazarlığı yapmaya karar verdim ve yaklaşık 2 haftadır Tarih üzerine açtığım blogla uğraşıyorum . Bu işe yeni başlamam doalyısıyla Seo'ya uygun nasıl makale yazılır , sitemin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için neler yapmalıyım gibi bir çok araştırma yapdım , baya bir bilgi öğrendim fakat her zaman takip ettiğim Türkmaxi formunun deneyimli Webmasterlarının bilgilerinden de faydalanmak isterim .

Bana bir blog yazarı nasıl olmalıdır , makaleler nasıl yazılmalıdır , site ayarları temalar vs. nasıl olmalıdır hakkında önerileriniz olursa yorum yaparak belirtirseniz sevinirim . Blogumun adresi HER GÜN BİR TARİHİ BİLGİ makalelerime de bakarak yorum yaparsanız sevinirim :)

NOT : Blog adresi paylaşmak yasaksa yoruma belirtiniz hemen sileyim .

Katıldı
Yaşadığın yer
Ankara
Kredi
0
tabi ki seve seve ... yalnız sorduğunuz sorunun yanıtı biraz uzunca...

müsade ederseniz gerekli bilgileri bi toparlamam gerek ...

isterim ki sizin aracılığınız ile diğer kişilerde faydalansın ...

örneğin herhangi bir konu da 2.000 kelimelik içerik nasıl yazılır, nasıl hazırlanılır, ne anlatılır, nasıl anlatılır , bunu arama sonuçlarında "hedef anahtar kelime" için başlara nasıl çıkartılır vb .....

değineceğim ... Bir kaç da strateji vereceğim ... hadi bir tane şimdi den gelsin ...

Mıknatıs Yöntemi

Çoğu reklamveren web sitelerini üst sıralara çıkarabilmek için ücretli reklam vermeyi yeğeler ... Bir nevi doğru bir harekettir ...

Fakat reklamsız, one page seo yapmadan, link almadan da üst sıralara çıkmak mümkündür ...( Bunu resimli birebir ispatını göstereceğim ama gerçek yazımda ) ....

Peki üst sıraya çıkmak öyle kolay mı ? o kadar kolay bulunabiliyormuyuz ?

başta reklam verenlerden bahsetmiştim ... Şimdi rakiplerimizden yararlanalım ...

Bir anahtar kelime seçmek lazım ... Ben genel bir tabir olan "çiçek" ile başlıyorum ...

google'a yazdığım da en tepede 4 tane reklam verenle karşılaşıyorum ...

1- Başlıklara bakıyorum
2- Meta descriptionlara bakıyorum ..
3 - Başlık ve meta descriptionlarda yazan ortak kelimeleri buluyorum

Title = Online sipariş , hızlı teslimat , adrese teslim
meta description = taze çiçek, adrese teslim, aynı gün teslim, sipariş

çiçek genel bir arama terimi ... genel arama terimlerinde trafik fazla, rekabette fazladır ... Reklamverenler daha fazla trafik için optimize etmiyorlar mı ? eee ... rakibim sağolsun, sayesinde en çok trafik çeken cümleleri öğrendim sayelerinde ...

üstelik ilk 10 organik sayfayada bakıyorum bu arada ... onlarında alıyorum title ve md. larını ...

ve ta da ta daaa ... Rekabet için sayfa başlığım ve meta description belli oldu ...

herhangi bir çiçek sayfası için bunların hepsini aynı anda kullanamam, ana sayfa da kullanabilirim ...

4 - Ana Sayfa Başlığım : Çiçek | Online Sipariş En Uygun Fiyatlar Adrese Hızlı Teslim
Meta Description : En güzel Taze Çiçek çeşitleri online sipariş verin! Uygun fiyat, kolay ödeme aynı gün adrese teslim. Hemen bugün alın!

Meta description boş geçilmemeli ... Uygun kelimelerle doldurursanız 75 sıra birden yükselebilrisiniz ( birebir ispatı uzun yazımda )

Başlık optimize edilmeli ... Tahminen 10-30ncu sıra garantilersiniz

İçerik : İlk 10 sırada ki rakiplerin sayfa kelime yoğunluğunu öğrenin (seoquik vb) , ortalamasını alın ... örneğin 1nci sıra 1067 kelime 5 numara 597 kelime vb gibi bir şeydir ... ortalamanız da 720 diyelim (örnek) ... 720 kelimeyi öyle ya da böyle yazacaksınız ...

ve makale de yazacaklarınız başlık , meta description ile aynı olacak ... öyle ya da böyle ...

sonuç : arama sonuçlarında 425nci sırada çıkan sayfam bir hafta da 9 ve 12 sıra arasında gidip geliyor ...

nasıl mı başardım ? mıknatıs bu yöntemlerden biriydi sadece ... yazımda uzun uzun anlatırım ... hafta sonu görüşmek üzere ...

Barbarossa

Üye
Katıldı
Kredi
0
Gerçekten çok güzel bi yazı olmuş , inşallah diğer arkadaşlar da faydalanırlar

ByInF

Cezalı
Katıldı
Kredi
0
Tesekkurler güzel anlatım [MENTION=2632]reklamnehiri[/MENTION]

Katıldı
Yaşadığın yer
Ankara
Kredi
0
rica ederim, umarım anlatacaklarımın faydasını görürsünüz ...

semrush raporu ve bronz üyelik kampanyamızı birilerini siteye çekelim diye değil, yaptığınız işin doğruluğunu ölçün diye yaptık ...

kullanmak istemeyen kendi bilir :)

herkesten ricam içerik kadar title ve meta description konusuna da özen göstermeleri ...

dün ilk yüzde 20nci sıra civarını nasıl garantileyeceğinizden bahsetmiştim ...

burada tek yaptığım şey, mıknatıs yöntemi ile rakiplerimden faydalanmaktı ... resim eklememiştim ... göstereyim ... görüntü bugüne ait , yani 17 ocak ... dün yine fırlayanlar vardı ve ben ilk mesajı yazdığımda onları yerinde sabitlemek için uğraşıyordum ... hafta sonu yazarım dememin nede ni de bu aslında ...

vXlpWr.jpg

durum ortada ...

bilgimden yararlanmak isteyen varsa, hafta sonu görüşürüz

Bu konuyı kimler okuyor