Phpye Giriş (MySql) (1 İzleyici)

Katıldı
Yaşadığın yer
Elazığ
Kredi
16
Arkadaşlar malesef upload hızım - lerde olduğu için video çekmedim zaten çeksemde upload edemiyeceğim için bi kaç gün sonra videosunu çekip konu altında paylaşıcam o yüzden bende ilk olarak kodlarını ve açıklamalarını eklemek istedim.

Bu derste indexi veri tabanına bağlıycaz.ilk olarak bi tane baglan.php oluşturucaz.

baglan.php kodları:
<?php

Veritabanı İçin Mysql Bağlantı Bilgilerimiz
$mysql_host = "localhost"; // genelde burası localhost olur.
$mysql_user = "root"; // user yani kullanıcı adınız eğer localhostta kulanıyorsanız buda genelde bellidir root.
$mysql_pass = "vertrigo"; // mysql password yani mysql şifreniz ben vertrigoserv kullanıyorum ve şifremi değiştirmediğim için vertrigodur şifrem eğer siz xampp gibi bişey kullanıyorsanız genelde şifre yoktur
$mysql_db = "ribiruders"; // mysql db yani mysql deki veritabanı adınız siz veritabanı adınızı cpanelden açabilirsinz yani bi veritabanı açabilirsiniz eğer localdeyseniz localhost/phpmyadmin den açıcaksınız.

//Bağlantı

$baglan = mysql_connect($mysql_host, $mysql_user, $mysql_pass); // mysql host (localhost) mysql user(kullanıcı adınız) mysql pass(şifreniz eğer bir şifreniz yoksa onu yazmanıza gerek yoktur.)

// if kodları eğer anlamındadır yani eğer işlemimiz başarılıysa hata vermeyecek
if($baglan)
{
// şimdi veritabanı seçeceğiz

$vt_sec = mysql_select_db($mysql_db, $baglan); // değişken kullanarak db adımızı onaylatıyoruz.
if(!$vt_sec)
{
// veri tabanı seçilmezse hata aldırabiliriz bu kod sayesinde
die("Veritabanı Seçilemedi!"); //
}
}else
{

//Eğer Bağlanamazsa Tekrar Hata Vericek
die("Bağlanmadı!");
}

?>

Şimdi Sırada İndeximizide baglan.phpye birleştirmek.

onun içinde yazmamız gerek kod:
index.php:

<?php
require("/baglan.php");
?>

bunu kullanarak veri tabanınıza bağlamış olursunuz indexi

Saygılar,​

Bu konuyı kimler okuyor