So Han Vưong ( Güncel Full Kurullum Anlatım ) (1 İzleyici)

• Thread starter selipro
  • Başlangıç zamanı
  • Cevaplar : 96
  • Görüntülenme : 26K
S

selipro

KONU GÜNCELLENDİ - 11.12.2016 [MENTION=751]selipro[/MENTION]

Merhaba arkadaşlar bu konuyu ilk burada gördüm ve bende bu oyunu en güncel hali ile başka yerden buldum ilk defa TuRKMaXi.OrG Webmaster Forumu - Webmaster Sitesi 'da konu açıyorum.

Başlıkda da belirtigim gibi full anlatım verecegim ve herkes çok rahat bir sekilde serverini kurup oyun türkçelestirmeye başlayabilir.

DEMO: 185.136.207.96

HALEN OYUNU KURAMAYAN VARDIR DİYE KENDİ SUNUCUMDA KURDUM GEREKLI YERLERİ BEN DEĞİŞTİRDİM KENDİ IP ADRESİM İLE SİZDE BENİM DEGİŞTİRDİGİM YERLERİ KENDİ IP NİZ İLE DEGİŞTİRİN YAPTIGIM BU DEĞİŞİKLİK SUNUCUSU OLAN VE SUNUCUSUNA KURMAK İSTEYEN KULLANICILAR İÇİN. AYRICA DEMO BİR SÜRE AÇIK KALACAK. İNDİRME LİNK'İNİ DE GÜNCELLEDİM LOCALHOST DA KURMAK İSTEYEN ESKİ İNDİRME LİNK İNDEN İNDİRE BİLİR.

Bu oyun için Windows 7 kurulu bir VDS ŞART

VİDEOLU ANLATIM

[YTB]7Q62NH86yCE[/YTB]​

Adım 1 - )

SUNUCUYA KURMAK İSTEYEN

Link 1 - https://drive.google.com/file/d/0B7ybYrmOgk5dV1R3YTNEYzhNeFE/view?usp=sharing GOOGLE DRİVE
Link 2 - https://yadi.sk/d/0SwSyZAH336jFZ YANDEX DİSK

Yukardaki İndirme Linklerindeki Dosyalar %10 Türkçedir. Fırsat buldukça Türkçe Yapmaya Devam Edecegim

Rar Şifresi:

Kod:
www.turkmaxi.org

LOCALHOST'A KURMAK İSTEYEN

Link 1 - https://www.fshare.vn/file/QB5HQZI9HC31

Kod:
forum.tuan565.com

Adım 2 - )

Dosyayı Winrar dan çıkarıyoruz ve çıkan klasörün içindebulunan SoHanVuong klasörünü sağ'a tıklıyarak kes diyoruz ve
PHP:
D:\
Atıyoruz

Sırayla

PHP:
D:\SoHanVuong\Server

içinde bulunan

PHP:
logserver.ini
globalserver.ini
gateserver.ini
gameserver.ini
dbserver.ini

doyları basit bir metin editörü ile açıyoruz

PHP:
185.136.207.96 ip adresini kendi ip adesiniz ile degiştiriyorsunuz.
Sonra aynı klasörde bulunan

PHP:
start.bat
gs2.bat
gateserverstart.bat
dxstart.bat

doylarınıda basit bir metin editörü ile açıyoruz

PHP:
185.136.207.96 ip adresini kendi ip adesiniz ile degiştiriyorsunuz.

Sıra geldi Apache ayarına

PHP:
D:\SoHanVuong\web\Apache2\conf

klasöründeki

PHP:
httpd.conf
dosyasını açıyoruz.

Satır 151 deki ServerName 185.136.207.96 yazan yeri kendi ip adresinmizi yazıyoruz.
Satır 179 deki ServerName 185.136.207.96 yazan yeri kendi ip adresinmizi yazıyoruz.

şimde sıra oyun ayarlarımız yapalım

PHP:
D:\SoHanVuong\web\wwwroot\configuration

klasörüne giriyoruz

PHP:
config.inc.php
servercfg.ini

dosyalarını açıyoruz.

PHP:
config.inc.php - Satır 3 deki 185.136.207.96 ip adresini kendi ip adesiniz ile degiştiriyorsunuz.
Not: config.inc.php - Satır 3 deki http://185.136.207.96 yazan yerin sonuna sakın / koymayın.....

servercfg.ini - Satır 11 deki serverip=185.136.207.96 yazan yeri kendi ip adesiniz ile degiştiriyorsunuz.

Oyuna Giriş Ayarları ve Son ayarlar

PHP:
D:\SoHanVuong\web\wwwroot\gameload

klasörüne giriyoruz

PHP:
game1.php

dosyasını açın

PHP:
notepad++ ile açın Ctrl + H basarak Bul ve Degiştir ekranı açılacak

aranacak kısıma 185.136.207.96 yazın degiştirecek kısıma kendi ip adresini yazın ve tümünü degiştirin diyin hepsi bu kakar

Oyunu Çalıştırıyoruz

PHP:
D:\SoHanVuong

klasörüne gidiyoruz ve Sıralya

PHP:
[1]Start Web.bat - çalıstırıyoruz 2 tane cmd ekranı açıkacak anca ekranda 1 tane kalacak 1 tanesi otomatik kapanıyor.. açık kalan cmd ekranının adı Apache sakın kapatmayın ekranda açık kalacak o.

[2]Server.bat çalıstırıyoruz ve 4 tane cmd açılacak bunlarıda kapatmayın hepsi açık kalacak.

Oyunu sunucusunu kapatmak için

PHP:
[99]Stop.bat ı çalıstırmanı yeter hersey otomatik kapanıyor..

MYSQL BAGLANMAK İÇİN GEREKLİ PROGRAM: Navicat Premium
Kod:
MYSQL ADRESİ : localhost
MYSQL KULLANICI ADI: root
MYSQL ŞİFRRSİ: forum.tuan565.com

g28zVZ.png

Oyundan görüntüler.....

ljg2yJ.jpg

A7lQgL.jpg

1vAmDj.jpg

Alıntı İle Başka sitede paylaşmak isteyenler. Lütfen kaynak olarak bu sitei yani TuRKMaXi.OrG Webmaster Forumu - Webmaster Sitesi veriniz....

Moderatör tarafindan son düzenleme :

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
764
Paylasim icin tesekkurler

AhmetWEB

Üye
Katıldı
Kredi
0
diyelimki bunu vds kurdum hocam insanların girmesini nasıl sağlıyıcam

Katıldı
Yaşadığın yer
Şanlıurfa
Kredi
0

trgonzales

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
Aydın
Kredi
0
Kardeşim Server2 Kısayol yalnız onu nasıl düzeltecez ?

trgonzales

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
Aydın
Kredi
0
Aciiilll cevap arkadaşlar lütfen

trgonzales

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
Aydın
Kredi
0
Abi konu kuruyorsunuz İlgilenen yok nasıl bir iştir anlamadım ?

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
764
S

selipro

Abi konu kuruyorsunuz İlgilenen yok nasıl bir iştir anlamadım ?

eger benim anlattıgım gibi yaptıysan kardeşim eksiksiz birsekilde kısayol hatası veya kısayol belirsiz göstermez. yinede bir sekilde çalışmıyor diyorsa o kısayol a saga tıkla özellikler de Hedef bölümünden .bat veya .exe uzantılı dosyanın yolunu göreceksin o ismi kopyala ve SoHanVuong klasörünün içinde ****.exe veya ****.bat diye ara erçek dosyayı bulacaksın demektir.

rebel133

Üye
Katıldı
Kredi
0
Selamın aleykum dosyalrını ala bilirmiyim rıca etsem

AhmetWEB

Üye
Katıldı
Kredi
0

AhmetWEB

Üye
Katıldı
Kredi
0
normal 127.0.0.1 de sorunsuz çalıştı ancak sunucuma göre ayarladım veritabanına bağlanamadı hatası aldım

rMelih

Üye
Katıldı
Kredi
0
Vds kurulum videosu veya anlatımı varsa link atabilir misiniz ayrıca türkçeleştirmek icin ne yapmamız gerek ?

S

selipro

arkadaşlar elimde vds yok ama en kısa zaman da kendi pc'me indirip kuracam ve video çekecegim.

metalci12

Üye
Katıldı
Kredi
0
Arkadaşlar ben vds sanal sunucu aldım.Oyundaki bazı hataları giderdiğimde hatasız sorunsuz çalışıyor.Ancak bu türkçeleştirme işi birtürlü olmuyor.databasede çince görünüyor,türkçeye çevirip serveri açtığımda venezuellaca olarak oyun devam ediyor ve hiç etki etmiyor.Bu oyunu nasıl türkçeleştireceğim hakkında bilgi verirmisiniz.

LeoJeLy

Üye
Katıldı
Kredi
0
Arkadaşlar ben vds sanal sunucu aldım.Oyundaki bazı hataları giderdiğimde hatasız sorunsuz çalışıyor.Ancak bu türkçeleştirme işi birtürlü olmuyor.databasede çince görünüyor,türkçeye çevirip serveri açtığımda venezuellaca olarak oyun devam ediyor ve hiç etki etmiyor.Bu oyunu nasıl türkçeleştireceğim hakkında bilgi verirmisiniz.
P.M Kutunuza bakınız.

metalci12

Üye
Katıldı
Kredi
0
Pm ilettim hocam

gmlinee

Üye
Katıldı
Kredi
0
Diyelimki bu oynu kurdum ve tuttu oyun kanunen sıkıntı çıkartırmı ?

Bu konuyı kimler okuyor