Turk Telekom ADSL (1 İzleyici)

ibo348

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
UFO
Kredi
0
İyi Günler. TT'un bana verdiği upload hızı 0.8 megabit. Fakat 3 gün önce 2.3 megabit veriyordu. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Hız neden düşmüş olabilir?

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
764
Sözleşme sürenize bir bakın.Normalde sınır kalktı ama anlık olabilir sözleşme değişmiş olabilir arıza olabilir.Biraz izleyin daha sonra ttneti arayın.Onlar söyleyecektir.

Sdt01

Üye
Katıldı
Kredi
0
0.8 Derken 8 megabit demek istemişsinizdir umarım 2.3 e Düşme Sebepleri Fatura gecikmesi, aynı anda çok cihaz bağlanmas, modemin uzakta olması, modemin çok uzun süre kapanmaması resetlenmemesi, Alt yapı, modemin arızalanması, bu sebeplerden hızınız düşebilir teyit edin eğer modemde arıza var ise 444 1 444 ü arayın arıza kaydı oluştursanlar gelip modeminizi incelesinler kolay gelsin

ibo348

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
UFO
Kredi
0
Turk Telekomu Aradım. Sordum Hızımın Normal Olduğunu Söylediler. VDSL'e Geçmeyi Düşünüyorum. İlk Başlarda Download 16 Mbps veriyorken, 800 kbps Upload Veriyorlardı. Şuan Hızım Baya Düştü. AKN Kalkmadı Mı Anlayamadım. Bir Sorunum Daha Var. Aylık 30 Lira Sabit İp Parası Veriyoruz. İpyi Değiştirmişler. Çözemedim Gitti.

QL646A.png

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
764
Turk Telekomu Aradım. Sordum Hızımın Normal Olduğunu Söylediler. VDSL'e Geçmeyi Düşünüyorum. İlk Başlarda Download 16 Mbps veriyorken, 800 kbps Upload Veriyorlardı. Şuan Hızım Baya Düştü. AKN Kalkmadı Mı Anlayamadım. Bir Sorunum Daha Var. Aylık 30 Lira Sabit İp Parası Veriyoruz. İpyi Değiştirmişler. Çözemedim Gitti.

QL646A.png

AKN kalktı o konuda bi yanlışlık var mutlaka.Nerden deniyorsunuz kablolu bi cihazdan mı yoksa wi-fi dan mı?

EnesVTN

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
Usa
Kredi
6
@ibo348 hocam eger ımkan varsa bulundugunuz bolgede vodofone fıber kullanın 4 yıldır vodofone kullanıyorum 28mbit kesintisiz 30mbit alıyorum sorunla karşılaşmadım benım bulundugum bolge tekirdağ upload ve download ping olayı cok ıyı fiber modemde verdıler ben aylık 80tl odeme yapıyorum eğer başka alternatıf kullancaksanız sizin kararınız Altta resımde gosterıyorum hocam hızı

nlz4qt
nlz4qt
nlz4qt
YQYv3D.png

Moderatör tarafindan son düzenleme :

Sdt01

Üye
Katıldı
Kredi
0
Kullandığınız tarife nedir bende de türk telekom var çok memnunum acaba alt yapıdaki bir sıkıntı var sen biraz diret onlara gelip modemi incelesinler hızınız çok düşün gerçekten verim alamadıktan sonra para ödemenin bir anlamı yok paket değişmeye uğraşma eyer mevzu alt yapıysa hangi firmaya geçersen geç çözüm olmayacaktır

ibo348

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
UFO
Kredi
0
2 Gün Böyleyken Bugün Degerler Normale Döndü. 16 Mbps Download 800 Kbps Upload Almaktayım. Aylık 100 Küsür Fatura Ödenmektedir. Merkezden Uzak Dandirik Kimsenin Pek Uğramadığı Köy Gibi Bir Yerde Yaşadığım İçin Fiber Alt Yapısı Bulunmamaktadır. TT Aradığımda Burası Max 24 Mbps Hızı Desteklemekteymiş. Muhtemelen Vdsl Geçiş Olacağından 24 Mbps Download 2 Mbps Uploadı 150 Küsüre Kitlerler Diye Düşünüyorum. Sizin Dediğiniz Fiyatlarla Buradaki Türk Telekomun Fiyatlarında Uçurum Farklar Var.
https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/Sayfalar/internet-paketleri.aspx

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
764
Netspeed Uydunet gibi firmaların fiyatları daha uygun.Uydunet belki bulunduğunuz yerde alt yapı olmayabilir ama netspeed ile görüşün bence

ibo348

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
UFO
Kredi
0
Netspeed Fiyatları Çok Ucuz. 66 Liraya 35 Mbps Download, 3 Mbps Veriyorlar. Fiyatlarda Üçkağıtçılık Yoksa Abone Olunabilir. Netspeed Abonesi Olan Var Mı? Bir Sorunum Daha Var. Bu Bölge 24 Mbps Destekliyor. Acaba Bu Paketi Alırsam Hattımda Kopmalar Düşüşler Yaşanır Mı?

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
764
Netspeed Fiyatları Çok Ucuz. 66 Liraya 35 Mbps Download, 3 Mbps Veriyorlar. Fiyatlarda Üçkağıtçılık Yoksa Abone Olunabilir. Netspeed Abonesi Olan Var Mı? Bir Sorunum Daha Var. Bu Bölge 24 Mbps Destekliyor. Acaba Bu Paketi Alırsam Hattımda Kopmalar Düşüşler Yaşanır Mı?

Şöyle ki ttnet alt yapısını kullanıyorlar. Adslin ki düşüktür ama vdsl 24 mbps 35 mbps alsanız bile 24 mbps den fazla olmayacak o yüzden bunu düşünürekten hareket edin.Şöyle avantajı var taahhüt yok istediğiniz zaman iptal edersiniz. 75 Tl aktivasyon ücreti var 6 aylık veya 12 aylık seçerseniz onu almıyor.Tek dezavantajı modem vermiyorlar.Ama maksimum vereceği mbps için arayın görüşün.Onlar adresi verince maksimumu söylüyorlar size

Sdt01

Üye
Katıldı
Kredi
0
Ben şöyle düşünüyorum türkiyenin alt yapısı türk telekom dur diğer firmalara göre fiyatlar değişebilir kalite olarak telekomun yetersiz kaldığı yerde hiç bir firma hizmet sağlayamayaz

ibo348

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
UFO
Kredi
0
Öyle Düşünüyorsanız Burada Durmam Hatalı. Acil Evi Satışa Çıkarmam Lazım O Zaman :) . Turk Telekom Uploadında Sıkıntı Var. Az Veriyor Üstelik Upload Kotası Var. Olmasa Seve Seve Kullanırım.

Katıldı
Kredi
0
Sözleşme süresine bakabilrsiniz.

Katıldı
Kredi
0
Sözleşmeye bakın derim.

Bu konuyı kimler okuyor