Vmware Workstation 10 Kurulumu(Resimli Anlatım) (1 İzleyici)

SarpOfficial

M.I.S.
Üye
Katıldı
Kredi
0
Birçok yazımı Sanal makinalar üzerinde anlattığım için vmware workstation kurulumunu anlatmak istedim . Son derece kolay zaten adımları takip ederek rahatlıkla kurabilirsiniz .

İlk önce yapmamız gereken vmware.com adresinden vmware workstation 10 sürümünü indirmeliyiz.

İndirdiğimiz exe dosyasını açıyoruz. Birsüre yükleme işlemi devam ediyor ve bekliyoruz bu aşamada.

Wizard ekranı karşımıza geliyor ve next diyoruz .

21.png

Lisans sözleşmesini kabul edip nexte tıklıyoruz .

31.png

Bu ekranda özel kurulum istiyorsanız custom seçebilirsiniz . Fazla da gerek olmuyor typical kurulumdan devam edelim .

41.png

Kurumum yolunu değiştirmek isterseniz Change butonuna tıklayarak farklı bir sürücüye kurulum yapabilirsiniz . Herhangi bir değişiklik yapmadan devam ediyoruz next butonuna tıklıyoruz .

5.png

Güncellemenin program başlatıldığında denetlenmesi gerektiğini soruyor seçili olsun güncellemeleri alalım . Next deyip devam ediyoruz .

6.png

Hataların ve sorunların yardım için vmware a gönderilmesinin istenip istenmediği soruluyor default seçili kalsın ki programı geliştirebilsin vmware :) . Devam ediyoruz next deyip .

7.png

Masaüstüne ve başlangıç ekranına kısayolun atılıp atılmaması için seçimizini yapabilirsiniz . Next diyoruz .

8.png

Son ekranda Continue Butonuna basıyoruz ve Kurulum işlemi başlıyor .

Kurulum Bitene kadar bekleyiniz . Visual Studio açıksa program kuruluma devam edemiyor . Visual studio yu kapatıp tekrar kurulum yapmalısınız .

Demo kurulum yaptıgımız için serial kısmını boş bırakıyoruz skip deyip ilerliyoruz

10.png

ve 11 adımda mutlu sona ulaşıyoruz . Finish deyip kurulum tamamlanmış ve masaüstümüzde vmware workstation iconu gelmiş oluyor . İcona tıklayıp vmware workstationu çalıştıralım .

111.png

Vmware workstation u çalıştırdığımızda lisans soracak burada 30 gün free deneme sürümünü kullanmak istediğimizi belirtmemiz gerekli . Email adresi girelim ve Countinue butonuna tıklayalım .

Lisansı barıyla aldığımızı belirten ekran çıkıyor karşımıza Finish e tıklayarak Lisans ayarlarımızıda yapmış oluyoruz .

Bu konuyı kimler okuyor