Yandex Nedir? Ne Değildir? (1 İzleyici)

Furkan

Üye
Katıldı
Kredi
0
Yandex bana göre hızla gelişiyor, fakat bu alternatif olması için ne kadar yeterli?

Yandex, arama motoru alternatifi olarak Türkiye'de bu pazarın ocak 2014 itibari ile %5'lik bölümüne sahip olduğunu bildirdi. Rus şirketinin Rusya ve Türkiye'nin yanı sıra Kazakistan, Ukrayna ve Beyaz Rusya'da faaliyette olduğunu biliyoruz. Peki ya daha fazlasını?

Reklam yayıncılığında Adsense'ye alternatif olarak henüz Türkiye pazarına girmemiş olan Yandex, kısa süre içerisinde internet reklam yayıncılığında Türkiye'de aktif olabilir. Şirketin AR-GE laboratuvarı ise San Francisco'da.

Sizce Yandex, Adsense alternatifi olabilir mi? Pazar payı %5 iken zor bence ancak %40 pazar payına ulaştığında bu yönde çalışmalara başlayabileceklerini düşünüyorum.

Beklentim, Adsense'ye sağlam bir alternatifin geleceği yönünde.

Bu konuyu açmaktaki amacım, hem sizlerin Yandex yayıncısı olmakla ilgili düşüncelerinizi öğrenmek hem de YANDEX'in Türkiye'nin en büyük webmaster forumunda tartışılmasını istemem.

Sizce Yandex, web sitelerimizin alternatif kazanç kapısı olabilir mi?

3 sene içerisinde %5, belki bir 3 sene sonra %40..

Görüşleriniz nedir arkadaşlar?

Yandex hakkındaki araştırma yazım;

Ben ne bileyim Yandex miyim? :Türkiye gündemi ve dünya haberleri Gazetesi

not: Konu uygun kategoride değil ise Sorum var kısmına taşınabilir, tereddütte kaldım nerede açmam konusunda..

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
763
Arama sonuclarini googledan daha fazla veriyor

Mehmet

Üye
Katıldı
Kredi
0