İstek Acemi Phpci Yardım Lütfen (1 İzleyici)

• Thread starter acemi
  • Başlangıç zamanı
  • Cevaplar : 5
  • Görüntülenme : 2K

acemi

Üye
Katıldı
Kredi
0
Merhabalar daha önceleri wp,joomla,smf benzeri hazır sistemlerle yüzlerce site kurdum ama artık php sıfırdan ogrenip kendim yazmak istiyorum anlamamda yardımcı olurmusunuz:

MSQL(aman)(utf8-general_ci):
sayfa_id(PRMARY)
sayfa_bas(BAŞLIK)(VARCHAR 250)
sayfa_detay(İÇERİK)(TEXT)

Yapmak İstedigim msqlden sayfanın başlıgını url li olarak almak tıklandıgında aynı sayfada içerik kısmında hangi sayfa ise onun içerigini göstermek
Sayfa Kısmındaki Php Kodum:
PHP:
<?php  
 include ("inc/baglan.php"); 
dbbaglan(); 
$cek=mysql_query("SELECT * FROM aman order by sayfa_id='$_GET[sayfa_id]'  ASC")or die("hata: ".mysql_error()); 
while($yaz = mysql_fetch_array($cek)) 
{ 
 $sayfa_id = $yaz['sayfa_id']; 
 $sayfa_bas = $yaz['sayfa_bas']; 
$sayfa_detay=$yaz['sayfa_detay']; 

echo '<li><a href=sayfa_id='.$sayfa_id .'/>'.$yaz['sayfa_bas'].'</a></li>';  

} 

?>
sayfa_id=1/ şeklinde sorgu dönderiyor ama içerik kısmını yapamadım acemiye yardımcı olurmusunuz.

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
765
Anladığım kadarıyla bot yapıyorsun doğru mu?

acemi

Üye
Katıldı
Kredi
0
Php mantıgını cözmeye calısıyorum

yapmak istedigim msql den menüleri url li cekmek içerik kısmında hangi menü ise onun içerigini gösterebilmek yardımcı olurmusunuz

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
765
Sayfa değişmeden sayfa içeriği değişmesini istiyorsan jquery ajax kullanarak yapabilirsin.

ibo348

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
UFO
Kredi
0
Kardeşim php oğrenmeye başladığın için tebrik ederim şimdi sen üsttarafta demmişsin mssql koda yazmişsin mysql ikisi ayını şey değil biliyorsun heralde bilmiyorsanda sıkıntı yok senin demek istedigin heralde kullanıcı linke bastıgında sayfa_id=1 şeklinde olan urlden verileri çekmek istiyorsun eğer böyle düşünüyorsan mesaj yaz çünkü yukarda demek istediğini tam anlamadım daha açıklayıcı yazarsan yardım etmek isterim iyi forumlar

alihan0

Üye
Katıldı
Kredi
0
Merhabalar daha önceleri wp,joomla,smf benzeri hazır sistemlerle yüzlerce site kurdum ama artık php sıfırdan ogrenip kendim yazmak istiyorum anlamamda yardımcı olurmusunuz:

MSQL(aman)(utf8-general_ci):
sayfa_id(PRMARY)
sayfa_bas(BAŞLIK)(VARCHAR 250)
sayfa_detay(İÇERİK)(TEXT)

Yapmak İstedigim msqlden sayfanın başlıgını url li olarak almak tıklandıgında aynı sayfada içerik kısmında hangi sayfa ise onun içerigini göstermek
Sayfa Kısmındaki Php Kodum:
PHP:
<?php  
 include ("inc/baglan.php"); 
dbbaglan(); 
$cek=mysql_query("SELECT * FROM aman order by sayfa_id='$_GET[sayfa_id]'  ASC")or die("hata: ".mysql_error()); 
while($yaz = mysql_fetch_array($cek)) 
{ 
 $sayfa_id = $yaz['sayfa_id']; 
 $sayfa_bas = $yaz['sayfa_bas']; 
$sayfa_detay=$yaz['sayfa_detay']; 

echo '<li><a href=sayfa_id='.$sayfa_id .'/>'.$yaz['sayfa_bas'].'</a></li>';  

} 

?>
sayfa_id=1/ şeklinde sorgu dönderiyor ama içerik kısmını yapamadım acemiye yardımcı olurmusunuz.

sen linklerin yönlendirileceği url kısmına sayfa id verisini verdiğin için öyle bir sonuç alıyorsun. Şunu dene.

<a href="sayfalar.php?sayfa=<?=$sayfa_id?>">Menü</a>

a etiketleri birer link etiketleridir ve çalışma mantığı şudur

<a href="{YÖNLENDİRİLECEK SAYFA}" target="(eğer yeni sekmede açılsın istiyorsan)_BLANK">{GÖRÜLECEK YAZI}</a>

Bu konuyı kimler okuyor