CMS - İçerik Yönetim Sistemi nedir, ne işe yarar? (1 İzleyici)

Turkral

Üye
Mesajlar
54
Tepki puanı
0
İçerik yönetim sistemleri, site sahibinin ve yetkilendirmiş olduğu kullanıcıların kullanıcı adı, parolası gibi hesap bilgileri ile ulaşabildiği yönetim panelini kullanarak web sitesinde içeriği meydana getiren içerik yazıları,ilgili resimler, dosyalar vs.. bilgilerini kendi değiştirebildiği,istediğinde bu bilgileri değiştirebildiği, yenilerini ekleyebildiği programlardır.

İçerik yönetim sisteminin amacı, internet ortamında herkesin kendisine verilen yetkiler doğrultusunda sitedeki bilgilere ulaşabilmesi, düzenleyebilmesi ve diğerleriyle paylaşabilmesini sağlamaktır. Tamamen dinamik olan bu sistemlerin birçok çeşidi bulunmaktadır.Kolayca çalıştırılıp kullanılabilmektedirler .

İçerik yönetim sistemlerinin kolay güncellenmesi sayesinde hizmetlerinizdeki bir yeniliği,fiyatlarınızdaki değişikliği veya yeni düzenlediğiniz bir etkinliğin bilgilerini zahmetsizce web sitenize aktarabilir, düzenli aralıklarla güncel tutmayı sağlayabilirsiniz.
İçerik Yönetim Sistemi kullandığınızda her istediğiniz değişiklik için siteyi yönetmek için web tasarımcıya ya da teknik personele ihtiyacınız kalmaz.
Web sitenizi istediğinizde güncelleyebilirsiniz, yaptığınız bu güncellemeler de anında web sitenize yansımaktadır.
 

Benzer konular

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Top