copytrack.com resim telif hakkı yazısı şikayeti (1 İzleyici)

muratbora

Üye
Katıldı
Kredi
0
Merhaba Arkadaşlar, copytrack.com sitesi ingilizce bir mail göndermiş, anladığım kadarı ile müşterilerinin birisine ait resmi websitemizde kullanmışsız, bize 1 hafta içerisinde lisansınız var ispat edin, edemezseniz, resim sahibi size geriye dönük olarak lisans parası isteyecek, ödemezseniz iş mahkemeye gider tarzında uzunca bir mail...

Biraz incelemeye çalıştım copytrack.com uluslararası resim telif hakkı alacak işlerini takip eden bir kurulum olduğu görülüyor, gönderdikleri mailde hangi resim ihlal edilmiş bu konuda bir bilgi yok, ayrıca resmi silmeniz sizi geçmişe doğru para ödeme yükümlüğünüzü kaldırmaz falan gibi cümleler geçiyor...

Bu siteden hiç mail alan oldumu? Ne yaptınız ne tavsiye edersiniz?

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
786
Maili burada paylaşır mısın? Daha önce telif yüzünden Emrah'ın avukatından mail almıştık.Daha sonra Kurtlar Vadisi avukatlarından almıştık.Bir de 2006 yılında mp3 nedeniyle turkmax.org domainimiz iptal olmuştu.Bizde turkmaxi.org almıştık.Türkiye içi çok fazla avukatlarla muhatap olduk ama bu tür bağlantıları iptal ederseniz ve geri dönüş yaparsanız sorun olmaz.Uluslararası için neye dayanarak böyle bir şey attılar onu da bilmiyorum.Servis sağlayacağınızın da haberi olması lazım burada.Siz bi mail buraya koyun bir bakalım

LeoJeLy

Üye
Katıldı
Kredi
0
Maili burada paylaşır mısın? Daha önce telif yüzünden Emrah'ın avukatından mail almıştık.Daha sonra Kurtlar Vadisi avukatlarından almıştık.Bir de 2006 yılında mp3 nedeniyle turkmax.org domainimiz iptal olmuştu.Bizde turkmaxi.org almıştık.Türkiye içi çok fazla avukatlarla muhatap olduk ama bu tür bağlantıları iptal ederseniz ve geri dönüş yaparsanız sorun olmaz.Uluslararası için neye dayanarak böyle bir şey attılar onu da bilmiyorum.Servis sağlayacağınızın da haberi olması lazım burada.Siz bi mail buraya koyun bir bakalım
Kurtlar vadisi avukatları ne için mail göndermişlerdi? Hangi yılda :D

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
786
2005 olmasi lazim bolum yayinlamistik

precise

Üye
Katıldı
Kredi
0
Hocam merhaba acaba bir sonuca vardı mı konu? Aynı mail an itibariyle bana geldi bende sizin yaptığınız gibi anında görseli kaldırdım ama çok tedirginim. İstedikleri miktar çok uçuk ve öğrenci olarak bir şeyler yapmaya çabalarken böyle bir durum beni korkuttu. Sonuçlandıysa eğer cevabını paylaşırsanız çok sevinirim.

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
786
Mailin detayını paylaşır mısınız? Genel itibariyle Türkiye harici yaptırım yapacaklarını düşünmüyorum.Ancak şöyle bir şey yapabilirler.Türkiye'de bulunan avukatlarla iletişime geçip onlar bu konuda mail atabilirler

xppro

Üye
Katıldı
Kredi
0
Bana dha 8e yakın habrim için ihbarda bulunmuştu yayından kaldırdım hjiç sorun olmadı uyarıda kaldırmazsan ceza yenir diye biliyorum

precise

Üye
Katıldı
Kredi
0
Hocam mail içeriği bu konudaki ile tamamen birebir. Telif ihlali bildirimini gönderen firma da birebir aynısı genellikle bu tür cevaplar aldığımı 29 ocak tarihinden sonra iş netleşince ne olduğunu buraya yazacağım. (Telif hakkı gelir gelmez fotoğrafı/görseli dakikalar içinde kaldırdım hocam.)

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
786
Zaten uyarıdan sonra kaldırarsanız bu konu da bir şey yapmayacaklardır.Olası ihtimal de bilmiyordum bu konuda bilgim yoktu haber gelince zaten hemen kaldırdım diye söylerseniz.Muhtemelen dava açmayacaklardır

Bu konuyı kimler okuyor