DLE nedir, DLE nasıl kullanılır? (1 İzleyici)

Turkral

Üye
Mesajlar
54
Tepki puanı
0
Datalife Engine, Soft News Media tarafından kodlanmış olan php + ajax + mysql tabanlı bir CMS dir. Yapımcıları Ruslardır. Sadece Rusça dil desteği olan bu yazılım nedendir bilinmez sadece Rusça destek veriyor, çok başarılı bir yazılım ancak sadece Rusça destek vermesi eksi puan getiriyor diyebiliriz.

Bu yazılım içersinde hali hazırda
- Seo ayarları
- Anket modülü
- Reklam modülü
- Sitemap pingleme
- otomatik sitemap oluşturma
- Kategori açabilme
- Yorum kontrol
- Üye grupları
- linkleri gizleyebilme
- Gelişmiş editör

v.b birçok özellik mevcuttur. Script oldukça başarılıdır. Ücretli bir yazılımdır ancak null olarak kullanan sayısı oldukça fazladır. Sadece Rusça desteği resmidir, ingilizce, Türkçe destek bulmanızda mümkün ancak resmi destek kanalları değildir.

Script o kadar çok özellik sunuyor hani bir wordpressten daha iyi bir yazılım demek isterdim ancak sadece Rusça destek vermesi ve ücretli olması nedeni ile, çok fazla modül, tema v.s desteği yok.

Ruslar *****, adult, komik resim v.b gibi sitelerinde genel olarak bu scripti kullanmakta, yine dünya genelinde *****, download sitelerinde bu script kullanılmaktadır. Scriptin bir diğer güzelliği ise aşırı bir hitiniz olsa dahi çok fazla sistem kaynaklarını tüketmez bu konuda wordpressten iyidir. Örnek olarak iyi bir optimize yaparsanız 20.000 tekil hite kadar bir reseller hesapta bu scripti host edebilirsiniz.
 

Benzer konular

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Top