E-Ticaret Sitelerinde Blogun Önemi (1 İzleyici)

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
20 Mayıs 2013
Mesajlar
1,642
Yaş
36
Yaşadığın yer
Eskişehir
E-Ticaret sitelerinin blog kullanımı SEO ve ziyaretçi etkileşimi açısından en etkili tekniklerden bir tanesidir.

Bloglar temelde 2 farklı yapı üzerine kurulur.
  • Blog subdomaini üzerine, blog.turkmaxi.org gibi
  • Blog alt klasörü üzerine, www.turkmaxi.org/blog gibi
  • Eğer birbirinden bağımsız farklı kategorilerde çok sayıda ürüne sahipseniz veya yapacağınız duyuru ve bilgilendirmeler ürünlerinizin tanıtımının dışında çok sayıda olacaksa blog subdomaini üzerinden kurulmasını tavsiye ederiz.
  • Eğer daha çok belirli bir alanda hizmet veriyor ve blogdaki paylaşımlarınızın çoğunu ürünleriniz hakkındaki yazılar oluşturacaksa blog alt klasörü üzerinde kurulmasını öneririz.
  • Eğer iki seçeneğe de aynı uzaklıktaysanız blog alt klasörüne kurunuz. Çünkü subdomain ayrı web siteleri gibi değerlendirilir, alt klasör o sitenin bir parçası olur. Bu sebeple alt klasör blog üzerinde paylaşılacak içerikler anasayfanın kalitesinden istifade edecektir.
  • Blogunuzun WordPress alt yapısında olmasını öneririz. WordPress olarak kurduktan sonra eklentilerin zenginliği ve kolay içerik yönetimine sahip olduğu için daha kolay kullanılabilir ve yönetilebilir halde olması işlerinizi kolaylaştıracaktır.
  • Blogda, satışını yaptığınız ürünler ve kategorilerinizle ilgili haftada en az 2 adet özgün içerik yayınlamanızı öneririz. Özellikle blog yazılarınızdan ilgili ürünlere linkler verdiğinizde, SEO açısından sağladığı etkiye şaşıracaksınız.

Kullanıcıların ve ziyaretçilerin bir çoğu hem sistem, hem firma, hem de ürünlerin kullanımlarıyla ilgili olarak içerikler ve tanımlar arıyor. Bu tür bilgileri kullanıcılara doğru olarak aktaran firmalarda hem ürünlerin tanıtımı, hem ihtiyaçlarına uygun ürün, hem de kullanıcılar tarafından güvenilir bir site olmasını hedefliyor.
 

La donna

Yönetici
Katıldı
4 Temmuz 2021
Mesajlar
53
Yaş
28
Blog bölümü SEO uyumlu yapıldığında iyi hit çekiyor. Eklenmesinde fayda var.
 

Bu konuyı kimler okuyor

Benzer konular

Top