Öneri Forum Sitesi (2 İzleyici)

ByAzap06

Üye
Katıldı
Kredi
0
Bir forum sitesi açmayı düşünüyorum. Genel Forum olarak. Sağlık, oyun, teknoloji gibi kategorilerin olduğu bir forum.

• Öncelikle Vbulletin 3 mü yoksa Vbulletin 4 mü tercih etmeliyim?
  • Daha sonrasında forumu siteadi.com olarak mı kurmalıyım yoksa siteadi.com/forum şeklinde mi kurmalıyım? (Anasiteye ilerde portal kurulumu yapabilirim diye.)
  • Foruma üye çekmek için ne yapmalıyım?
  • Başlangıç olarak nasıl bir politika izlemeliyim?

Not: Forum sitesi olacağı için başlangıçta ekip kurmam zor olacak.

Moderatör tarafindan son düzenleme :

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
767
Vbulletin 3 su anda tercihimdir.Egerportal kurcaksan/forum seklinde kurabilirsin.Foruma uye cekmek icin.
1 genel forum kurma bir konuya yogunlas ornek saglik forumu kur.Genel forum artik pek tutulmuyor.
2.Siteni guncel tut ve ozgun konular yaz.
3.Tasarmina dikkat et herkesin kullandigi temayi kullanma.
4.Forum da ilk olarak kazanacagim diye reklamlarla doldurma hatta baslangicta hic reklam koyma
5.Uyeleri bogan hareketlerden kacin.Mesela hosgeldin diye konular acma.Kisaca sıkıştırma.
6.Dediklerimi yaparsan ekipsiz bile ilerleyebilirsin

ByAzap06

Üye
Katıldı
Kredi
0
Vbulletin 3 su anda tercihimdir.Egerportal kurcaksan/forum seklinde kurabilirsin.Foruma uye cekmek icin.
1 genel forum kurma bir konuya yogunlas ornek saglik forumu kur.Genel forum artik pek tutulmuyor.
2.Siteni guncel tut ve ozgun konular yaz.
3.Tasarmina dikkat et herkesin kullandigi temayi kullanma.
4.Forum da ilk olarak kazanacagim diye reklamlarla doldurma hatta baslangicta hic reklam koyma
5.Uyeleri bogan hareketlerden kacin.Mesela hosgeldin diye konular acma.Kisaca sıkıştırma.
6.Dediklerimi yaparsan ekipsiz bile ilerleyebilirsin

Cevabınız için teşekkür ederim. Vbulletin 4'e karar verdim lisansını aldım. Portal kurmayı planlıyorum ama belki 5 yıl sonra falan olur. şöyle yapsam nasıl olur. turkmmo gibi. portalı siteadi.com/portal olarak ilerde kursam anasite forum olsa.

Sitemi güncel tutarım diye düşünüyorum. Günlük içerik girerim.

Tasarım olarak şuan vbulletin4 için özel bir tema hazırlıyorum elimden geldiğince onu kullanıcam sanırım

Reklamları şöyle yapayım diyorum hani v4te özellik var ya reklamların kimlere gözükeceğii ayarlayabiliyoruz. mesela üye olmayanlara reklamalr gözükür ama üye olanlara reklamlar gözükmez bu sayede üye çekebilirim diye üdşünüyorum ama doğru bir düşünce mi bilmiyorum.

Peki linkleri hatta konu içeriğini falan üye olmayanlara gizlemeli miyim başta?

BaRRaCuDa

Root Admin
Admin
Katıldı
Kredi
767
Olabilir tabii ki.Ilk once yeni bisey olacagi icin linkleri gizleme daha sonra gizleyebilirsin.Sahsen konusuyorum reklam olayina ilk once girmr baktin potansiyeli astin o zaman olabilir.Eger istesigin seviyeye gelirsen yeni ozellikler getirebilirsin premium uyelik gibi.

LeoJeLy

Üye
Katıldı
Kredi
0
Dostum herşeyden önce ekibini hazırlamalıydın wm sitelerinde konu açarak.
Eğer paran varsa ücretli eleman çalıştır.Günlük 500 konu 5 tl tarzında iş arayan çok.
Ekipsiz yürümeye çalışırsan bir süre sonra sıkılırsın ilgilenmemeye başlarsın çok kişide gördüm bunu

Bu konuyı kimler okuyor