MyBB Tema Yükleme - [Resimli Anlatım] (1 İzleyici)

Windows7

Üye
Mesajlar
149
Tepki puanı
0
MyBB Tema Yükleme - [Resimli Anlatım]
yBB Tema Yükleme, Kurulumu Detaylı [Resimli Anlatım] Konusu
Selamün aleyküm Arkadaşlar size MyBB forumunuza nasıl tema yükleyeceğinizi resimli olarak anlatmak istiyorum çok basit bir kaç işlem aslında. Hemen başlayalım.

Öncelikle kendinize bir tema seçin.

Beğendiğiniz temayı indirin. Rar dosyasının içindekileri bir yere çıkartın. (Rar dosyasını açmak için winrar programını veya 7zip brogramını kullanabilirsiniz.Winrar 4 katılımsız, 7-Zip 9.20.10 Alpha-katılımsız(otomatik kurulum))
Şimdi rardan çıkardğınız dosyada siteye göndermeniz gereken dosyalar var. Bunlar ayrı bir klasörde olmalı (upload-ftp upload gibi). Bu dosyaları dosya transfer programınız ile siteye gönderebilirsiniz. siteye nasıl dosya gönderirim diyorsanız buradaki konuda ondan biraz bahsetmiştim, inceleyin. Yada onun için ayrı bir anlatım da yapabilirim. Dosyaları sitede forumun kurulu olduğu dizindeki images klasörüne gönderiyoruz. Örneğin ben bir tema indirdim içinden bir supertema.xml dosyası birde Ftp upload klasörü çıktı mesela.
Ftp upload klasörünün içindeki tüm dosyaları Forumnun kurulu olduğu dizindeki images klasörünün içine yolluyorum.
Dosyalar siteye gittikten sonra forumunuzun Admin Panelinden Temalar & Şablonlar->Tema Yükle ye gelin. Ve aşağıdaki resimdeki adımları uygulayın.Evet temamız Kuruldu. Temanızı Aktifleştirmek için Admin panelidnen Temalar & Şablonlar'a gelin ve aşağıdaki resimdekileri uygulayın.
Evet Bu Kadar.
 

Benzer konular

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Top