Seo Hizmeti Nedir? (1 İzleyici)

La donna

Yönetici
Katıldı
4 Temmuz 2021
Mesajlar
91
Yaş
28
SEO hizmeti en basit anlatımıyla bir sitenin arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmesi ve sıralamasının yükselmesi için yapılan çalışmalar bütününe denilir. SEO hizmetleri kendi içinde pek çok alt sektöre bölünürler. Bazı SEO paketleri genele hitap ederken bazı paketleri sadece belirli alanları kapsar.


SEO hizmeti fiyatları değişkenlik göstermektedir. 100 liraya da 1500 liraya da bulabilirsiniz. Tabi daha yükseğe alınan servisler de var. Stratejik davranarak ya da SEO çalışmalarının bir kısmını kendiniz yaparak maliyeti düşürebilirsiniz.

En iyi SEO hizmet kaliteli backlinkler ve kaliteli içeriklerle yapılır. Tabi bunun maliyeti de yüksektir. Ayrıca müşterinin öne çıkmak istediği anahtar kelimeler de önemlidir. Rekabet düzeyi yüksek bir kelime de öne çıkmanın için maliyeti de fazla olur.

seo-2051641_960_720.jpg


SEO Hizmetleri ve Çeşitleri​


Ajanslar ve danışman talepler sebebiyle belirli alanlara özel hizmetler verirler. İnternette trendler sıkça değişmektedir. Bu yüzden bir satış oranları da değişebilir. Bir dönem Yerel SEO bir patlama yapmıştı. Şu an içerik pazarlama öne çıkmış durumda diyebiliriz. Bloglar e-ticaret için önemini kanıtlayınca blog yazma yaygınlaştı. Şimdi ise mobile yöneliş var.

Google SEO Hizmetleri​


Google en çok kullanılan arama motoru olduğundan çoğu web sitesi öncelikle onda yükselmeyi hedefler. Tamamen Google algoritmalarına uygun olarak yapılan SEO çalışmaları bulunmaktadır.

Yerel SEO Hizmetleri​


Genellikle küçük ve orta düzey işletmelerin tercih ettiği bir hizmettir. Belirli bir şehir ya da bölgedeki arama çalışmalarında sıralama yükseltmeyi hedefler. Aynı şekilde yerel rehberler kayıt yapılır. O bölgeden olabildiğince müşteriye ulaşmaya çalışılır.

İçerik Hizmetleri​


İçerik hizmetleri belirli anahtar kelimelerde içerik üretmeyi ve yine bu kelimelerde yükselmeyi hedefleyen bir servistir. Kelime analizi yapılır, strateji belirlenir ve içerik üretim süreci başlar. İçerik ajansları web sitelerine aylık editörlük paketleri de satmaktalardır. Aynı şekilde freelance içerik yazarlığı internetin popüler servislerinden bir tanesidir.

Kaliteli ve uzun içerikler sürekli ziyaretçi çektiğinden içerik üretiminin önemi de artmıştır. Aynı şekilde içerik analizi ve algoritmalara uygun içerik üretilmesi içinde bazı web master araçları kullanılmaya başlanmıştır.

Link İnşası​

SEO paketlerinde yer alan önemli konulardan bir tanesi de link inşasıdır. Diğer sitelerden link almak ziyaretçi getireceği gibi web sitenizin arama motorlarında yükselmesine de yardımcı olur. Ancak link inşası konusunda arama motorlarının sıkı kuralları vardır. Bu yüzden bu alan diğerlerine oranla daha zordur.

E-Ticaret Siteleri​


E-ticaret siteleri diğer sitelerden biraz farklıdır. Onların önceliği satışları arttırmaktır. Buna bağlı olarak müşteri çekmek amaçlı SEO çalışmaları yaparlar. Ayrıca Amazon, Etsy, Ebay vb popüler satış platformları için de bunlara özel SEO hizmetleri verilmektedir.

SEO Dünyasının Temel Kavramları​


İster hizmet satın alın ister satın bazı temel kavramlara aşina olmanız gerekiyor. SEO karmaşık bir konudur. Son yıllarda SEO konusunun alt dalları sürekli arttı. Ve yine SEO ile bağlantılı da çok alan var.

Web Site Denetimi​


Web sitelerini olumlu ve olumsuz yanlarını belirlemek için yapılan çalışmalardır. Danışmanlar bir plan oluşturmadan önce bu denetim sonuçlarını temel alırlar. Günümüzde kapsamlı analizler yapabilmek için çok sayıda webmaster aracı bulunmaktadır.

Uluslararası SEO​


Birden fazla ülkede faaliyet göstermeyi planlayan web siteler için verilen bir hizmettir. Bu servis temelde ikiye ayrılır: İngilizce siteler için ve çok dilli siteler için. İngilizce siteler dünya genelinde ziyaretçi alabildiği için Uluslararası SEO’ya zaten uygundur. Bunun yanı sıra çok dilli siteler de bu tarz hizmetleri alabilirler.

Sayfa içi SEO​


Genellikle içeriğin özgünlüğü, biçimi ve etiketlerin kullanılması gibi konuları ele alır. İçerik üretimi aşamasının önemli bir parçasıdır. Bu yüzden trafik almak isteyen yazarlar bu konuya daha çok eğilmelidirler.

Teknik SEO​


Temel olarak sitenizin performansı ile ilgilidir. Site hızı ve kullanımı gibi konuları içerir. Bu alan için çoğu zaman uzman yardımı almanız gerekir. Sitenizin kolay kullanılabilir olmasının yanı sıra arama motoru kriterlerine de uygun olmalıdır.

Mobil SEO​


Akıllı telefonlar sonrasında insanlar internete çoğunlukla mobil cihazlardan girmeye başladılar. Bu yüzden sitenin mobil uyumlu olması kritik bir önem arz ediyor. Hatta o kadar ki çoğu SEO danışmanı ya da dijital pazarlama uzmanı mobile öncelik verilmesi gerektiğini savunuyor.
 

Bu konuyı kimler okuyor

Benzer konular

Top