Stablecoinler Ve Etkileri (1 İzleyici)

La donna

sendlistdigital.com
Admin
Katıldı
Kredi
440
Bitcoin ve Etherium gibi kripto varlıklar günden güne yaygınlaşıyor. Ancak bunların günlük hayatta alışveriş için kullanılmasına büyük engeller var. En önemlisi istikrarlı değiller. Kripto piyasalarında çok fazla dalgalanmalar yaşanıyor. Bu da fiyatları sürekli değiştirilmesi anlamına gelir. Zaten sadece birkaç büyük şirket kripto alışverişine izin veriyor.

Bu durumun etkilerini azaltmak için StableCoin dediğimiz yeni kripto varlıklar oluşturuldu. Bunlar ülkelerin para birimlerine ya da altın gibi varlılara endeksli coinlerden oluşuyor. Stablecoinler gitgide daha önemli hale geldiler. Öyle ki Facebook bile kendi stablecoin’ini çıkarmaya hazırlanıyor.

Stable Coinler Nerede Kullanılıyor?​

Tether, Amerikan dolarına bağlı bir kripto varlıktır. Dolayısıyla diğerlerinden daha stabildir. Tether’in başarısının sonrasında diğer ülkelerin para birimlerine bağlı çok sayıda yeni kripto varlıklar piyasalara sürülmeye başlandı.

Tether gibi kripto varlıklar ayrıca diğer kriptoların alım-satımında da kullanılıyor. Aynı zamanda teminat olarak da kullanıldıkları yerler var. Visa yakın zamanda stable-coinlere dayalı bir kart piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu çoğu kripto varlığın hızlı şekilde stable coine dönüştürülüp alışverişlerde kullanılmasını sağlayabilir. Tabi kullanım alanları hala çok az olduğundan nasıl bir etkisi olacağını bilemiyoruz. Ama belki daha fazla e-ticaret şirketi kripto iler ödeme kabul etmeye başlar.

Şu anda Ether, Circle’nın USD’si ve Binance USD en yaygın kullanılanları diyebiliriz. Bu şirketeler yönelik bazı eleştiriler de var. Mesela tüm yatırımcılar paralarını çekmek isterse şirketlerin elinde bunu sağlayacak dolar rezervi bulunmak zorundadır. Bu yüzden Tether soruşturma geçirdi. Diğer şirketlerin rezervi nasıl tam olarak bilinmiyor. Ama sabitleme işi yapıldığında stabil ve risksiz bir kripto piyasası oluşmuş olur. Bu da çok büyük bir avantajdır.

Stable Coinlere Yönelik Denetim Çalışmaları​

ABD yönetimi stablecoin'lerin ihracatında yer alan kripto para şirketlerine bankalarınkine benzer denetim uygulamak için adım attı. Bu durum dijital paraların geleceğini şekillendirebilecek önemli biri dönemi başlattı.

Ancak bu durum mevcut para piyasasını tehdit ediyor. Tether gibi kriptolar normal paradan çok daha hızlı transfer edilebiliyorlar. Dolayısıyla kullanıcılar tarafından kolaylıklar sebebiyle tercih edilebilirler. Bu durumda para transferlerine denetim yapılması güçleşiyor. Bu yüzden ABD yönetimi yeni bir denetim planı üzerinde çalışıyor. Kripto varlıkların denetimi başka hükümetlerinde gündeminde yer alan bir konudur.

WayneRose

Üye
Katıldı
Kredi
8
Bitcoin ve Etherium gibi kripto varlıklar günden güne yaygınlaşıyor. Ancak bunların günlük hayatta alışveriş için kullanılmasına büyük engeller var. En önemlisi istikrarlı değiller. Kripto piyasalarında çok fazla dalgalanmalar yaşanıyor. Bu da fiyatları sürekli değiştirilmesi anlamına gelir. Zaten sadece birkaç büyük şirket kripto alışverişine izin veriyor.

Bu durumun etkilerini azaltmak için StableCoin dediğimiz yeni kripto varlıklar oluşturuldu. Bunlar ülkelerin para birimlerine ya da altın gibi varlılara endeksli coinlerden oluşuyor. Stablecoinler gitgide daha önemli hale geldiler. Öyle ki Facebook bile kendi stablecoin’ini çıkarmaya hazırlanıyor.

Stable Coinler Nerede Kullanılıyor?​

Tether, Amerikan dolarına bağlı bir kripto varlıktır. Dolayısıyla diğerlerinden daha stabildir. Tether’in başarısının sonrasında diğer ülkelerin para birimlerine bağlı çok sayıda yeni kripto varlıklar piyasalara sürülmeye başlandı.

Tether gibi kripto varlıklar ayrıca diğer kriptoların alım-satımında da kullanılıyor. Aynı zamanda teminat olarak da kullanıldıkları yerler var. Visa yakın zamanda stable-coinlere dayalı bir kart piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu çoğu kripto varlığın hızlı şekilde stable coine dönüştürülüp alışverişlerde kullanılmasını sağlayabilir. Tabi kullanım alanları hala çok az olduğundan nasıl bir etkisi olacağını bilemiyoruz. Ama belki daha fazla e-ticaret şirketi kripto iler ödeme kabul etmeye başlar.

Şu anda Ether, Circle’nın USD’si ve Binance USD en yaygın kullanılanları diyebiliriz. Bu şirketeler yönelik bazı eleştiriler de var. Mesela tüm yatırımcılar paralarını çekmek isterse şirketlerin elinde bunu sağlayacak dolar rezervi bulunmak zorundadır. Bu yüzden Tether soruşturma geçirdi. Diğer şirketlerin rezervi nasıl tam olarak bilinmiyor. Ama sabitleme işi yapıldığında stabil ve risksiz bir kripto piyasası oluşmuş olur. Bu da çok büyük bir avantajdır.

Stable Coinlere Yönelik Denetim Çalışmaları​

ABD yönetimi stablecoin'lerin ihracatında yer alan kripto para şirketlerine bankalarınkine benzer denetim uygulamak için adım attı. Bu durum dijital paraların geleceğini şekillendirebilecek önemli biri dönemi başlattı.

Ancak bu durum mevcut para piyasasını tehdit ediyor. Tether gibi kriptolar normal paradan çok daha hızlı transfer edilebiliyorlar. Dolayısıyla kullanıcılar tarafından kolaylıklar sebebiyle tercih edilebilirler. Bu durumda para transferlerine denetim yapılması güçleşiyor. Bu yüzden ABD yönetimi yeni bir denetim planı üzerinde çalışıyor. Kripto varlıkların denetimi başka hükümetlerinde gündeminde yer alan bir konudur. Power Warriors Mod APK, DragonBall hayranları için ünlü bir anime oyunudur, oyun https://getmodnow.com/power-warriors-mod-apk.html web sitesinde mevcuttur. Oyun, ünlü manga ve çizgi film serisi Dragon Ball'dan esinlenmiştir.
Şu anda en yaygın kullanılan StableCoin'ler arasında Ether, Circle's USD ve Binance USD bulunmaktadır. Bu şirketlere yönelik bazı eleştiriler var. Örneğin, tüm yatırımcılar paralarını çekmek istiyorsa, şirketler yeterli rezerve sahip olmalıdır. Tether gibi şirketler bu sebeple soruşturmalardan geçti. Diğer şirketlerin rezervleri tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte, istikrar, istikrarlı ve risksiz bir kripto para birimi piyasası oluşturmak için büyük bir avantajdır.

Son düzenleme :
Katıldı
Kredi
3
Şu anda en yaygın kullanılan StableCoin'ler arasında Ether, Circle's USD ve Binance USD bulunmaktadır. Bu şirketlere yönelik bazı eleştiriler var. Örneğin, tüm yatırımcılar paralarını çekmek istiyorsa, şirketler yeterli rezerve sahip olmalıdır. Tether gibi şirketler bu sebeple soruşturmalardan geçti. Diğer şirketlerin rezervleri techzapk ile harika oyunları deneyimlemek için ödeme yapma konusunda endişelenmenize gerek yok. tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte, istikrar, istikrarlı ve risksiz bir kripto para birimi piyasası oluşturmak için büyük bir avantajdır.
Yatırım yapmaya değer mi?

Son düzenleme :

La donna

sendlistdigital.com
Admin
Katıldı
Kredi
440

Bu konuyı kimler okuyor