Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı, Nasıl Daha Etkili Olur? (1 İzleyici)

Katıldı
3 Haziran 2014
Mesajlar
438
Yaşadığın yer
Elazığ
Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı, Nasıl Daha Etkili Olur?


SEO için en etkili backlink elde etmenin yollarından bir tanesi olan tanıtım yazısı ile nasıl daha etkisi sonuçlar elde edebileceğiniz konusunda bir kaç ufak bilgiler vereceğiz. Bilindiği üzere Google geliştirdiği algoritmalar ile artık backlink türevlerinin arasındaki kalite ve etki özelliğini farklı olarak değerlendirmektedir. Penguen 1.2 ve Penguen 2.0 güncellemesi ile footer backlink alımının eskisi kadar etkili olmadığını ve spam sitelerden alındığında zararlı olduğunu hepimiz görmüştük. Her zaman en etkili backlink elde etme yöntemlerinin arasında yer alan tanıtım yazısı Panda Algoritması ile uyumlu olduğu taktirde Penguen 2.0 güncellemesi için risk teşkil etmemektedir. Peki biz aldığımız tanıtım yazısı SEO çalışmamız için daha etkili sonuçları nasıl elde ederiz.

İlk olarak Panda güncellemesini dikkate almalıyız! Panda güncellemesi bizlerden ne istiyordu? %100 Özgün içerik buda demek oluyor ki alacağımız her tanıtım yazısı için %100 özgün makale yazacağız veya yazdıracağız.

Tanıtım Yazısı açıklayıcı ve etkili olması için ne gerekiyordu? En az 300 kelime olacak, resim ile desteklenecek ve anahtar kelimemiz tanıtım yazısı içerisinde en az %3 en fazla %5 olarak geçecek.

Alexa değeri 1 milyon ve altında olan siteleri tercih edelim ve bu sitelerde tanıtım yazısı almak için gerekirse ücret vermekten kaçınmayalım.
Bu temel 3 öneriyi uyguladıktan sonra sıra gelecek tanıtım yazısı aldığımız sitedeki o sayfayı güçlü bir hale getirmekte. Uzun soluklu SEO çalışmaları yapıyorsanız eğer elbette paravan site sahibi olduğunuzu düşünüyorum. Bu paravan sitelerinizden tanıtım yazısı aldığınız sayfaya yine özgün olacak şekilde 150-200 kelimelik bir makale yazarak bir tane anahtar kelimeden link çıkıp yazının altında Kaynak: tamurl şeklinde o sayfayı desteklemeniz olacaktır. Ancak burada yine dikkat etmeniz gereken durum mutlaka ama mutlaka Panda Güncellemesi uyumluluğudur. 10 adet paravan site sahibi iseniz bu 10 siteden tanıtım yazısı aldığınız sayfaya link desteği yapacağınız makaleler de özgün olmalıdır. Yine doğallığı ihlal etmemek için ikişer üçer gün ara ile bunu yapınız.
Böylece paravan site ile desteklediğiniz tanıtım yazısı o kelimede referans sahibi olacak ve o anahtar kelime için bir gücü olacak. Bu sayede o sayfadan gelen linkler sizin için daha değerli olacak.
 

Bu konuyı kimler okuyor

Top