Tek e-postayla birden fazla Twitter hesabı (1 İzleyici)

Etkenblog

Üye
Mesajlar
99
Tepki puanı
0
Tek E-Posta İle birden fazla Twitter hesabı nasıl açılır?

Duygu Arslan/ sosyalmedya.co - Twitter'da birden fazla hesap oluşturmak istiyor ancak bu hesaplara ait bildirimleri tek e-posta adresinize düşmesini istiyor olabilirsiniz. Yahut sadece Twitter hesabı açmak için bir daha yüzüne bakmayacağınız yeni bir e-posta adresi almak çok da mantıklı gelmiyor olabilir.

Ancak Twitter, aynı e-posta adresinin birden fazla Twitter hesabı için kullanılmasına izin vermiyor. Bu şekilde yeni üye kaydı yapmaya çalıştığınızda Twitter sizi "Bu e-posta hesabı daha önce alınmış" şeklinde kibarca uyarıyor. Ancak Twitter'ı kandırmanın ve bir e-posta hesabıyla birden fazla Twitter hesabı açmanın bir yolu var.Gmail Hesabınızı Kullanarak Birden Fazla Twitter Üyeliği Oluşturabilirsiniz

Twitter'ı kandırmanın yolu Gmail'in pek bilinmeyen bir özelliğinden geçiyor. Gmail'de karakterlerin arasına nokta koyduğunuzda e-postalar yine de aynı gelen kutusuna ulaşıyor.

Diyelim ki duyguarslan@gmail.com diye bir e-posta adresiniz var. d.uyguarslan@gmail.com'a atılan e-postalar da posta kutunuza düşecektir. Bunun sebebi ise Gmail'in aralardaki noktaları yok sayması ve bu şekilde kullanıcıların gereksiz e-posta adresleri almasını engellemeyi amaçlaması.

Gmail bu noktalı e-posta adreslerini tek adres olarak algılıyorsa da Twitter bunları farkı e-posta adresleri olarak değerlendiriyor. Böylelikle aslında aynı olan ama farklı gözüken e-posta hesaplarıyla birden fazla Twitter üyeliği açmanız mümkün oluyor.İşte Gmail'in bu küçük güzelliğinden faydalanarak ve e-posta adresinizin arasına noktalar koyarak istediğiniz kadar Twitter hesabı açabilecek; aynı e-posta hesabı üzerinden tüm Twitter hesaplarınızı takip edebileceksiniz.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Top