Twitter Hesabınızı Yönetmek için En İyi Sosyal Medya Araçları (1 İzleyici)

Tarih
12/6/16
Mesaj
36
Kredi
0
Twitter Hesap Yönetiminde Kullanılacak Sosyal Medya Araçları

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve popüler olan Twitter’da, hesap yönetimi oldukça önemli bir konudur. Kurumsal hesapların ve takipçisi yüksek olan hesapların Twitter yönetimi diğer hesaplara göre daha zordur. Bundan dolayı Twitter hesabını yönetmek, iyi içerikler üretmek ve bunların sonuçlarını görüntülemek için yardımcı araçlar kullanmak oldukça faydalıdır. Çünkü Twitter gündemi oldukça hızlı değişen ve kullanıcı etkileşimi çok yüksek olan bir mecradır. Böyle bir sosyal ağ üzerinde hesabın kontrol ve organize edilmesi, takipçilerin ve diğer kullanıcıların sizin hakkınızda konuştuklarından haberdar olunması ve kullanıcı etkileşimlerinin takibini yaparak, raporlanması önemli bir durumdur. Tüm bu bahsedilenleri ise kolay ve hızlı bir şekilde, sosyal medya araçları ile yapabilmek mümkündür. Zaten başarılı bir Twitter hesap yönetimi ve pazarlama yapılmak isteniyorsa, bu yardımcı araçlardan faydalanmak gerekir. Şimdi Twitter hesabınızı yönetmek için kullanılabilecek en iyi sosyal medya araçlarına bir göz atalım.

twitter-hesap-yonetimi-sosyal-medya-araclari-sanalyonetmen.jpg


ManageFlitter

manage-flitter-twitter.jpg


ManageFlitter, Twitter hesap yönetimi konusunda kullanılan en popüler araçlardan biridir. Bu sosyal medya yönetim aracının en önemli özelliklerinden biri sunmuş olduğu filtreleme özelliğidir. Filtreleme özelliği sayesinde Twitter kullanıcı hesaplarının profil kısmında, geçen kelimelere göre arama yapabilmeye imkan vermektedir. Yani hedeflenen kelimeyle ilgili özellikte olan hesaplar görülebilmektedir. Twitter’da takip edilenler listesinde yer alan ancak geri takip etmeyen hesapların tespiti bu araç sayesinde yapılabilmektedir. Yine ManageFlitter yönetim aracı ile 30 günden fazla süredir tweet atmayan yani aktif olmayan hesapların tespiti yapılabilmektedir. Bir başka özelliği ise Twitter hesapları içerisinde profil fotoğrafı bulunmayan hesaplara da ulaşılabilmektedir. ManageFlitter ile takipçi sayısı çok fazla olan hesapların hangileri olduğu bilgisine de ulaşılabilmektedir. Ayrıca bu yönetim aracının ücretsiz kullanım paketinde, günde 100 kişinin takip edilmesi bırakılabilmektedir. Diğer ücretli paketlerde ise bu sayısı daha fazladır. ManageFlitter ile birden fazla Twitter hesabının kontrolü yapılabilmektedir. ManageFlitter sosyal medya yönetim aracı kullanıcılara; Freebie üyelik, Pro üyelik ve Business üyelik olarak üç farklı paket sunmaktadır. Freebie ücretsiz, Pro ve Business ise ücretli paketlerdir. Bu araca https://manageflitter.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Pluggio

pluggio-twitter.jpg


Pluggio sosyal medya yönetim aracı bir başka popüler Twitter hesap yönetim aracıdır. Pluggio aracının hem masaüstü cihazlar için hem de mobil cihazlar için uygulamasının olması, dikkat çeken özelliklerin başında gelmektedir. Bu araç ile yönetilen Twitter hesaplarında, ilgi alanları belirlenerek, otomatik olarak kişi araması yapılabilmektedir. Böylelikle hedef kitlenin tespit edilmesi daha kolay olmaktadır. Ayrıca favori blog sayfalarını bu araç ile bulabilir, hesaba bağlarayak takip edilmesi sağlanabilmektedir. Pluggio ile birden fazla Twitter hesabının yönetimi yapılabilmektedir. Pluggio yönetim aracı ile takipçi sayısı da arttırılabilmektedir. Ayrıca belirlenen kelimeler ile hedeflenen içeriklerin bulunması ve tespit edilmesi de sağlanmaktadır. Pluggio Twitter hesap yönetim aracı ile istediğiniz zaman raporlamalar alabilirsiniz. Pluggio Twitter yönetim aracının hem ücretli hem de ücretsiz formatı bulunmaktadır. http://plugg.io/ adresi üzerinden bu yönetim aracına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tweepi

tweepi-twitter.jpg


Tweepi, sunmuş olduğu birçok farklı özelliği ile popüler olan Twitter yönetim araçlarından biridir. Tweepi yardımıyla Twitter üzerinden yeni takipçiler bulunabilmektedir. Tweepi ile istenilen kelime doğrultusunda kullanıcılar tarafından atılan tweetlerin araması yapılabilmektedir. Böylelikle hedeflenen kelime ile ilgili atılmış tweetler kolayca listelenmektedir. Ayrıca takip eden ya da takip edilen kullanıcılar arasından aktif olmayan hesapların tespiti de bu araç sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Tweepi’nin sunmuş olduğu kolaylıklardan biri de takip edilen herhangi bir profilin takipçi listesinin kolayca görülmesini sağlamasıdır. Tweepi, Twitter hesap yönetim aracının en güzel özelliklerinden biri de gelişmiş analiz özelliklerine sahip olmasıdır. Bu özelliği ile takipçi sayısı, hakkında atılan tweetler, tweet etkileşimi ve benzeri veriler kolayca raporlanabilmektedir. Tweepi aracının üç ayrı paket içeriği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ücretsiz diğer ikisi ise ücretli araçlardır. Tweepi, Twitter hesabı yönetim aracına https://tweepi.com/ adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

SocialBro

socialbro-twitter.jpg


SocialBro hesap yönetim aracı da popüler olarak kullanılan araçlardan biridir. Diğer araçlara göre en önemli özelliği ve farkı ise Twitter hesabını takip etmeyi bırakanların listesini sunmasıdır. Bu önemli özelliğin sorunsuzca çalışması için ise SocialBro uygulamasını belirli aralıklarla senkronize etmeniz yeterli olacaktır. SocialBro ile birden fazla Twitter hesabının sorunsuz bir şekilde kontrolü sağlanabilmektedir. SocialBro aracının bir diğer önemli özelliği ise Twitter sertifikasına sahip olmasıdır. Bu da onun kullanıcı gözündeki güvenilirlik seviyesini arttırmaktadır. SocialBro yönetim panelinden birçok farklı bilginin detayı alınabilmekte ve analizi yapılabilmektedir. Bu yönetim aracı ile yeni takipçilerin sayısını ve kim olduğunu, en son yapılan etkileşim sonrası hesabı takip etmeyi bırakanların kim olduğu görülebilmektedir. Takip eden ve edilen kişilerin ülkeleri ve dilleri de bu araç vasıtasıyla görülebilmektedir. Ayrıca yine SocialBro sayesinde; takip eden ve edilenlerin cinsiyetleri, takip edilen ancak hesabı takip etmeyen kişileri, takipçi sayısı takip edilenden fazla olan hesapları ve takip edilen ünlüleri görebilirsiniz. SocialBro aracı ile son üç ay içinde hiç tweet atmamış olan hesap bilgilerine ve takip edilen, aktif tweet atan hesap bilgilerine ulaşılabilmektedir. Bunlar gibi daha birçok kullanım özelliği bulunan SocialBro Twitter hesap yönetim aracına https://audiense.com/ adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Twuffer

twuffer-twitter.jpg


Twitter oldukça aktif olan bir sosyal mecradır. Tabir yerindeyse, hızına yetişmek oldukça zordur. Twuffer hesap yönetim aracı da bu konuda Twitter kullanıcılarına bir kolaylık sağlamaktadır. Twuffer, tweetlerin gönderilmek istendiği gün ve saati ayarlayarak otomatik paylaşım yapılmasına imkan veren bir araçtır. Twuffer’ı ön plana çıkartan ve popüler yapan özelliği de bu otomatik paylaşım durumudur. Twuffer üzerinden tweeti yazarak, paylaşılması istenilen zaman dilimi seçilerek, zaman ayarı yapılmaktadır. Böylelikle sizin adınıza otomatik olarak, program tarafından paylaşım yapılmaktadır. Bu program Twitter hesaplarının daha aktif olmasını ve kullanıcılar tarafından hesabın hatırlanması standart olarak sağlanmış olunur. https://twuffer.com/ adresinden bu yönetim aracına ulaşabilirsiniz.

Tweriod

tweriod-twitter.jpg


Haber akış sayfasındaki içeriklerin sürekli değişmesi, sürekli yeni tweetlerin atılması ve eskilerin aşağıya doğru kayması Twitter’ın en büyük farklarından biridir. Gündemi hızla değişen bir platform üzerinde ise takipçi kitlesine ulaşabilmek için çaba sarf etmek gerekir. Tamda bu konuda Tweriod aracı devreye girmektedir. Tweriod, Twitter hesap yönetim aracı takipçilerin hangi gün ve hangi saatlerde Twitter’da olduklarını analiz ederek detaylı raporlar sunmaktadır. Bu araç ile atılan tweetlerin takipçiler tarafından okunup, okunmadığı görülebilmektedir. Takipçilerin hangi zamanlarda Twitter’da daha aktif olduklarının bilinmesi, hedef kitleye tweetleri ulaştırma konusunda çok önemlidir. Tweriod sayesinde de bu sorun kısa yoldan çözülebilmektedir. Ayrıca Tweriod aracı, hangi zaman aralığında tweet gönderilmenin daha doğru olacağı konusunda da fikir vererek, yardımcı olmaktadır. Bu araca http://www.tweriod.com/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Friend or Follow

friend-or-follow.jpg


Friend or Follow aracı ile takip edilmesine rağmen mevcut hesabı takip etmeyen kullanıcıların bilgisine ulaşılmaktadır. Sizin takip etmekte olduğunuz ancak sizi takip etmeyen kişileri bu araç ile kolayca listeleyebilirsiniz. https://friendorfollow.com/ adresi üzerinden bu araca kolayca erişebilirsiniz. Friend or Follow aracına ait siteye girip, ilgili alana kullanıcı adınızı yazarak ve hiçbir izne gerek olmadan ilgili kişi listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca başkalarına ait hesap bilgilerinin de analizini yapabilirsiniz.

TwitWipe

TwitWipe aracı ise Twitter hesabı üzerinden atılmış oan tüm tweetleri silmek için kullanılmaktadır. Normal şartlarda tüm tweetlerin silinebilmesi için ya ilgili hesabın kapatılması gerekir ya da tek tek manuel olarak tweetlerin silinmesi gerekir. Ancak TwitWipe sayesinde tüm atılan tweetler kolayca silinebilmektedir. Ancak bu aracı kullanırken yapacağınız bu işlemden kesin emin olun. Zira TwitWipe kullanılarak silinen tweetlerin geri dönüşü olmamaktadır. TwitWipe aracına http://twitwipe.com/ adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz

Kaynak: Twitter Hesabınızı Yönetmek için En İyi Sosyal Medya Araçları
 

Bu konuyı kimler okuyor

Benzer konular

Top