So Han Vưong ( Güncel Full Kurullum Anlatım )

So Han Vưong ( Güncel Full Kurullum Anlatım )

selipro - #1
KONU GÜNCELLENDİ - 11.12.2016 [MENTION=751]selipro[/MENTION]

Merhaba arkadaşlar bu konuyu ilk burada gördüm ve bende bu oyunu en güncel hali ile başka yerden buldum ilk defa TuRKMaXi.OrG Webmaster Forumu - Webmaster Sitesi 'da konu açıyorum.

Başlıkda da belirtigim gibi full anlatım verecegim ve herkes çok rahat bir sekilde serverini kurup oyun türkçelestirmeye başlayabilir.

DEMO: 185.136.207.96

HALEN OYUNU KURAMAYAN VARDIR DİYE KENDİ SUNUCUMDA KURDUM GEREKLI YERLERİ BEN DEĞİŞTİRDİM KENDİ IP ADRESİM İLE SİZDE BENİM DEGİŞTİRDİGİM YERLERİ KENDİ IP NİZ İLE DEGİŞTİRİN YAPTIGIM BU DEĞİŞİKLİK SUNUCUSU OLAN VE SUNUCUSUNA KURMAK İSTEYEN KULLANICILAR İÇİN. AYRICA DEMO BİR SÜRE AÇIK KALACAK. İNDİRME LİNK'İNİ DE GÜNCELLEDİM LOCALHOST DA KURMAK İSTEYEN ESKİ İNDİRME LİNK İNDEN İNDİRE BİLİR.

Bu oyun için Windows 7 kurulu bir VDS ŞART

VİDEOLU ANLATIM

[YTB]7Q62NH86yCE[/YTB]​

Adım 1 - )

SUNUCUYA KURMAK İSTEYEN

Link 1 - https://drive.google.com/file/d/0B7ybYrmOgk5dV1R3YTNEYzhNeFE/view?usp=sharing GOOGLE DRİVE
Link 2 - https://yadi.sk/d/0SwSyZAH336jFZ YANDEX DİSK

Yukardaki İndirme Linklerindeki Dosyalar %10 Türkçedir. Fırsat buldukça Türkçe Yapmaya Devam Edecegim

Rar Şifresi:

Kod:
www.turkmaxi.org

LOCALHOST'A KURMAK İSTEYEN

Link 1 - https://www.fshare.vn/file/QB5HQZI9HC31

Kod:
forum.tuan565.com

Adım 2 - )

Dosyayı Winrar dan çıkarıyoruz ve çıkan klasörün içindebulunan SoHanVuong klasörünü sağ'a tıklıyarak kes diyoruz ve
PHP:
D:\
Atıyoruz

Sırayla

PHP:
D:\SoHanVuong\Server

içinde bulunan

PHP:
logserver.ini
globalserver.ini
gateserver.ini
gameserver.ini
dbserver.ini

doyları basit bir metin editörü ile açıyoruz

PHP:
185.136.207.96 ip adresini kendi ip adesiniz ile degiştiriyorsunuz.
Sonra aynı klasörde bulunan

PHP:
start.bat
gs2.bat
gateserverstart.bat
dxstart.bat

doylarınıda basit bir metin editörü ile açıyoruz

PHP:

Sıra geldi Apache ayarına

PHP:
D:\SoHanVuong\web\Apache2\conf

klasöründeki

PHP:
httpd.conf
dosyasını açıyoruz.

Satır 151 deki ServerName 185.136.207.96 yazan yeri kendi ip adresinmizi yazıyoruz.
Satır 179 deki ServerName 185.136.207.96 yazan yeri kendi ip adresinmizi yazıyoruz.

şimde sıra oyun ayarlarımız yapalım

PHP:
D:\SoHanVuong\web\wwwroot\configuration

klasörüne giriyoruz

PHP:
config.inc.php
servercfg.ini

dosyalarını açıyoruz.

PHP:
config.inc.php - Satır 3 deki 185.136.207.96 ip adresini kendi ip adesiniz ile degiştiriyorsunuz.
Not: config.inc.php - Satır 3 deki http://185.136.207.96 yazan yerin sonuna sakın / koymayın.....

servercfg.ini - Satır 11 deki serverip=185.136.207.96 yazan yeri kendi ip adesiniz ile degiştiriyorsunuz.

Oyuna Giriş Ayarları ve Son ayarlar

PHP:
D:\SoHanVuong\web\wwwroot\gameload

klasörüne giriyoruz

PHP:
game1.php

dosyasını açın

PHP:
notepad++ ile açın Ctrl + H basarak Bul ve Degiştir ekranı açılacak

aranacak kısıma 185.136.207.96 yazın degiştirecek kısıma kendi ip adresini yazın ve tümünü degiştirin diyin hepsi bu kakar

Oyunu Çalıştırıyoruz

PHP:
D:\SoHanVuong

klasörüne gidiyoruz ve Sıralya

PHP:
[1]Start Web.bat - çalıstırıyoruz 2 tane cmd ekranı açıkacak anca ekranda 1 tane kalacak 1 tanesi otomatik kapanıyor.. açık kalan cmd ekranının adı Apache sakın kapatmayın ekranda açık kalacak o.

[2]Server.bat çalıstırıyoruz ve 4 tane cmd açılacak bunlarıda kapatmayın hepsi açık kalacak.

Oyunu sunucusunu kapatmak için

PHP:
[99]Stop.bat ı çalıstırmanı yeter hersey otomatik kapanıyor..

MYSQL BAGLANMAK İÇİN GEREKLİ PROGRAM: Navicat Premium
Kod:
MYSQL ADRESİ : localhost
MYSQL KULLANICI ADI: root
MYSQL ŞİFRRSİ: forum.tuan565.com

g28zVZ.png

Oyundan görüntüler.....

ljg2yJ.jpg

A7lQgL.jpg

1vAmDj.jpg

Alıntı İle Başka sitede paylaşmak isteyenler. Lütfen kaynak olarak bu sitei yani TuRKMaXi.OrG Webmaster Forumu - Webmaster Sitesi veriniz....
BaRRaCuDa BaRRaCuDa - #2
Paylasim icin tesekkurler
selipro - #3
Paylasim icin tesekkurler
Rica Ederim :)
A AhmetWEB - #4
diyelimki bunu vds kurdum hocam insanların girmesini nasıl sağlıyıcam
K KinqMasterTR - #5
diyelimki bunu vds kurdum hocam insanların girmesini nasıl sağlıyıcam

VDS Domain bağlarsan Herkez girebilir eğer domain yoksa VDS'nin ip adresi ile bağlanılır :)
T trgonzales - #6
Kardeşim Server2 Kısayol yalnız onu nasıl düzeltecez ?
T trgonzales - #7
Aciiilll cevap arkadaşlar lütfen
T trgonzales - #8
Abi konu kuruyorsunuz İlgilenen yok nasıl bir iştir anlamadım ?
BaRRaCuDa BaRRaCuDa - #9

Aninda cevap istiyorsunuz ama biraz bekleyin mutlaka cevap gelecektir
selipro - #10

eger benim anlattıgım gibi yaptıysan kardeşim eksiksiz birsekilde kısayol hatası veya kısayol belirsiz göstermez. yinede bir sekilde çalışmıyor diyorsa o kısayol a saga tıkla özellikler de Hedef bölümünden .bat veya .exe uzantılı dosyanın yolunu göreceksin o ismi kopyala ve SoHanVuong klasörünün içinde ****.exe veya ****.bat diye ara erçek dosyayı bulacaksın demektir.
R rebel133 - #11
Selamın aleykum dosyalrını ala bilirmiyim rıca etsem
selipro - #12
Selamın aleykum dosyalrını ala bilirmiyim rıca etsem

Aleykümselam dosyalar açık bir sekilde paylaşılmak da.
A AhmetWEB - #13
http://i.hizliresim.com/mLp3XP.png arkadaş doğru söylüyor kısa yolunu upload etmişsiniz [2]Server atarmısınız bize
A AhmetWEB - #14
normal 127.0.0.1 de sorunsuz çalıştı ancak sunucuma göre ayarladım veritabanına bağlanamadı hatası aldım
R rMelih - #15
Vds kurulum videosu veya anlatımı varsa link atabilir misiniz ayrıca türkçeleştirmek icin ne yapmamız gerek ?
selipro - #16
arkadaşlar elimde vds yok ama en kısa zaman da kendi pc'me indirip kuracam ve video çekecegim.
M metalci12 - #17
Arkadaşlar ben vds sanal sunucu aldım.Oyundaki bazı hataları giderdiğimde hatasız sorunsuz çalışıyor.Ancak bu türkçeleştirme işi birtürlü olmuyor.databasede çince görünüyor,türkçeye çevirip serveri açtığımda venezuellaca olarak oyun devam ediyor ve hiç etki etmiyor.Bu oyunu nasıl türkçeleştireceğim hakkında bilgi verirmisiniz.
L LeoJeLy - #18
Arkadaşlar ben vds sanal sunucu aldım.Oyundaki bazı hataları giderdiğimde hatasız sorunsuz çalışıyor.Ancak bu türkçeleştirme işi birtürlü olmuyor.databasede çince görünüyor,türkçeye çevirip serveri açtığımda venezuellaca olarak oyun devam ediyor ve hiç etki etmiyor.Bu oyunu nasıl türkçeleştireceğim hakkında bilgi verirmisiniz.
P.M Kutunuza bakınız.
M metalci12 - #19
Pm ilettim hocam
G gmlinee - #20
Diyelimki bu oynu kurdum ve tuttu oyun kanunen sıkıntı çıkartırmı ?
BaRRaCuDa BaRRaCuDa - #21
Ko silkroad merin2 cikartmiyorsa od acikartmaz sonucta pvp
selipro - #22
Diyelimki bu oynu kurdum ve tuttu oyun kanunen sıkıntı çıkartırmı ?

çıkaracagını sanmam çünkü açık kayak olarak veriliyor tüm dosyaları ile, çalıntı degildir. bir çok oyuna benzetiliyor ama benzetile oyunlardan farklıdır.
A Andersen - #23
Yönetim paneli

ya arkadaşlar oyunu kurdum oynadım on numara ama yönetim paneli veya bu oyunu yönetebileceğim bi dosya yada panel varmı acil cevap lütfen
S Sinan6060 - #24
Editt
selipro - #25
ya arkadaşlar oyunu kurdum oynadım on numara ama yönetim paneli veya bu oyunu yönetebileceğim bi dosya yada panel varmı acil cevap lütfen

İçerisinde admin panel bulunmamaktadır. Nacivat ile oyuna bağlanıp mysql dan bilgileri degisterebilirsin.
Bir php bilen biriNden yardım alarak kendi panelini yapabilirsin.
S Sinan6060 - #26
Tesekkürler
M MBayraktar - #27
Mega co şifre çözme anahtarı istiyor
selipro - #28
Mega co şifre çözme anahtarı istiyor

İlginiz için teşekkürler link yenilendi.
E emrahtuna - #29
kurulumda yardım olacak biri var mı kuramadım
selipro - #30
kurulumda yardım olacak biri var mı kuramadım

Dosyaları direk D ye atsan kardeşim tarayıcıdan 127.0.0.1 yazarak oyuna girebilirsin benim anlatım yazımda sunucu kullanarak yaptık local da sorunsuz çalışır.
E emrahtuna - #31
usta local de cok guzel calısıyor ama ip girdigimde hata veriyor ozelden yardımcı olabilirmisin
E emrahtuna - #32
ne yaptıysam oyun acılmıyor bılen bırı yardım etsın allah rızası ıcın

hata.png
selipro - #33
ne yaptıysam oyun acılmıyor bılen bırı yardım etsın allah rızası ıcın

hata.png

Kardeşimize bizzat yardım ederek oyunu çalıştırmış ve sorusuz bir şekilde oynanmaktadır.
E emrahtuna - #34
selipro arkadasıma cok tesekkur ederim her konuda yardımcı oldu cok tesekkurler
S Bxtoxic - #35
Script ile alaklı localhost çnerisi

Arkadaşlar ben localhosta atıp startı açtığımda bir tane cmd açık kalmıyor 2 side kapanıyor.
Localhosta girdiğimde sadece dosyalar gözüküyor. Kurmayı başaranların önerdiği bir localhost programı var mı versiyonu ile birlikte yazarsanız sevinirim.
selipro - #36
Arkadaşlar ben localhosta atıp startı açtığımda bir tane cmd açık kalmıyor 2 side kapanıyor.
Localhosta girdiğimde sadece dosyalar gözüküyor. Kurmayı başaranların önerdiği bir localhost programı var mı versiyonu ile birlikte yazarsanız sevinirim.

kendi içerisinde zaten bir localhost sistemi var :) eger farkli bir server kullanıyorsan portlar çakışır bu sebebden oyunu acamazsin.

gun içinde videolu anlatim yapıp paylasacagim takip de kalın.
selipro - #37
Videolu Anlatım Eklenmiştir. Herkese kolay gelsin....
BaRRaCuDa BaRRaCuDa - #38

Eline saglik.Basarili olmus
selipro - #39
Eline saglik.Basarili olmus

Rica ettim hiçbir yerde video yu kapatmadan kesmedne herkes görsün diye biraz uzun. Anlattıgımın aynısını yaptım suan oyun sunucusu açık oyuna girip oynaya bilirsiniz :)

VDS süresinin bitmesine 296 gün var eger nu sekilde uzun süresi olan vds ler buylursam diger oyunları da kurup herkesin görecegim bir sekilde anlatım yapıp paylaşacagım :)
I ImSorry - #40
Türkçeleştirdiğim dediğin yerler sadece web..

Oyun içi tamamen türkçeleştirmiş hali mevcut bende.
Ve oyun içi üst boşluk ( Ekran kayması ) giderilmiş hali.

Göndersem konuya eklermisin ?
BaRRaCuDa BaRRaCuDa - #41
Türkçeleştirdiğim dediğin yerler sadece web..

Oyun içi tamamen türkçeleştirmiş hali mevcut bende.
Ve oyun içi üst boşluk ( Ekran kayması ) giderilmiş hali.

Göndersem konuya eklermisin ?

Gönderirsen inceleyip ekleeme yaparız
S Bxtoxic - #42

selipro hocam teşekkür ederim. Paylaşımlarınızla çok faydalı oluyorsunuz. İyi çalışmalar dilerim..
selipro - #43
selipro hocam teşekkür ederim. Paylaşımlarınızla çok faydalı oluyorsunuz. İyi çalışmalar dilerim..

tesekkürler kardeşim :)
I Iraarel - #44

Böyle bi ip yok, tek tük bazılarında farklı bir ip var, çoğunda yok.
Boşa dosya indiriyoruz.
selipro - #45
Böyle bi ip yok, tek tük bazılarında farklı bir ip var, çoğunda yok.
Boşa dosya indiriyoruz.
Localhost da kuruyorsan hicbir değişiklik yapmadan dosyalari çalıştır. Benim anlattığım şey sunucuya kurma :) ve localhost için ayrı dosya verdim onu indir :)
I Iraarel - #46
Localhost da kuruyorsan hicbir değişiklik yapmadan dosyalari çalıştır. Benim anlattığım şey sunucuya kurma :) ve localhost için ayrı dosya verdim onu indir :)

Localhostta hiçbir değişiklik yapmadan oldu.
Teşekkürler.
Türkçeleştirmeyi nasıl yapabilirim? Veya size türkçeleştirilmesi için dosya gönderen arkadaşın dosyaları doğruysa bende alabilir miyim. Bana menü türkçe olsa yeter gibi :)

Bir de navicate programıyla localhosta kuranlarda admin paneline ulaşabilir mi?
Son olarak oyuna kayıt olup mu gireceğiz :D adminlere bi kıyak yok mu :D
selipro - #47
Localhostta hiçbir değişiklik yapmadan oldu.
Teşekkürler.
Türkçeleştirmeyi nasıl yapabilirim? Veya size türkçeleştirilmesi için dosya gönderen arkadaşın dosyaları doğruysa bende alabilir miyim. Bana menü türkçe olsa yeter gibi :)

Bir de navicate programıyla localhosta kuranlarda admin paneline ulaşabilir mi?
Son olarak oyuna kayıt olup mu gireceğiz :D adminlere bi kıyak yok mu :D

Bir admin paneli yok maalesef. Nacivat premium ile database ye bağlanıyorsun ve oyunda ki oluşturduğun karaktere GM lik veriyorsun :) GM komutlarını birazdan konuya dahil ederim bu şekilde biraz daha bilgi sahibi olursun. Bana kimse türkçe dosya vermedi ve son olarak oyunu türkçe yapmak istiyorsan klasörde ki client ve assent klasörleri var için deki dosyaları açarak oyunu türkçe yapman mümkün :)
Benim şuan Uğraştığım oyunun.demosu TüRKMaXi Game rahat kayıt olup oyuna girebilirsin aktif şuan :)
I Iraarel - #48
Bir admin paneli yok maalesef. Nacivat premium ile database ye bağlanıyorsun ve oyunda ki oluşturduğun karaktere GM lik veriyorsun :) GM komutlarını birazdan konuya dahil ederim bu şekilde biraz daha bilgi sahibi olursun. Bana kimse türkçe dosya vermedi ve son olarak oyunu türkçe yapmak istiyorsan klasörde ki client ve assent klasörleri var için deki dosyaları açarak oyunu türkçe yapman mümkün :)
Benim şuan Uğraştığım oyunun.demosu TüRKMaXi Game rahat kayıt olup oyuna girebilirsin aktif şuan :)

VIP1 i bile çok görmüşsün bize :D
Web sayfası Türkçe, o çok hoş olmuş. SuanVuongHan'a da uyar mı o Türkçe web sayfası?
Localhost kurulumun dosyasındaki Türkçe değil, vds kurulumu türkçe sanırım.
selipro - #49
VIP1 i bile çok görmüşsün bize :D
Web sayfası Türkçe, o çok hoş olmuş. SuanVuongHan'a da uyar mı o Türkçe web sayfası?
Localhost kurulumun dosyasındaki Türkçe değil, vds kurulumu türkçe sanırım.
Suan Vuong Han in evet sunucu olan dosyası türkçe indexi ama localhost un ki çince :) yada venezüellaca sebebi paylaşan kişi bizlik değil ben burada aracılık yapıyorum paylasilan oyunları bende burada paylaşıyorum reklamsız bir biçimde bu sayede herkes kendi için birşeyler yapması için :) şuan bakıyorum googlede bizden başka oyun paylaşan yok turk oyun forumlarında. Olanlarda hile paylaşımı yapıyor :D
I Iraarel - #50
Suan Vuong Han in evet sunucu olan dosyası türkçe indexi ama localhost un ki çince :) yada venezüellaca sebebi paylaşan kişi bizlik değil ben burada aracılık yapıyorum paylasilan oyunları bende burada paylaşıyorum reklamsız bir biçimde bu sayede herkes kendi için birşeyler yapması için :) şuan bakıyorum googlede bizden başka oyun paylaşan yok turk oyun forumlarında. Olanlarda hile paylaşımı yapıyor :D

Bu konuda gayet iyisiniz cidden.
O index dosyası mevcutsa benle paylaşabilir misin? Suan Wuong Han ile ilgili olanı?
selipro - #51
Şuan sadece dosya olarak paylaşamamda isterseniz sunucu için olan dosyayı indirin anlatım da verdiğim IP DEGİSECEK YERLERİ 127.0.0.1 olarak değiştirin kullanın :) mobil im sıkıntı :D
I Iraarel - #52
Şuan sadece dosya olarak paylaşamamda isterseniz sunucu için olan dosyayı indirin anlatım da verdiğim IP DEGİSECEK YERLERİ 127.0.0.1 olarak değiştirin kullanın :) mobil im sıkıntı :D

Mobilseniz cidden sıkıntı.
Müsait olduğunuz bir zamanda alayım öyleyse :)
selipro - #53
Mobilseniz cidden sıkıntı.
Müsait olduğunuz bir zamanda alayım öyleyse :)

Akşam hallederim sunucuya indirip 5 dk'da :) oyuna kayıt olduysanız bakiye attım birazdan oyuna para dönüştürüp göndermeyi acarım marketten vip alabilirsiniz veya index deki marketten bakiye ile ürün alabilirsiniz :)
I Iraarel - #54
Akşam hallederim sunucuya indirip 5 dk'da :) oyuna kayıt olduysanız bakiye attım birazdan oyuna para dönüştürüp göndermeyi acarım marketten vip alabilirsiniz veya index deki marketten bakiye ile ürün alabilirsiniz :)

Kapatmıştım hiçbir şey anlamayıp geri açayım.
Bu çinceye lanet olsun :D
selipro - #55
Kapatmıştım hiçbir şey anlamayıp geri açayım.
Bu çinceye lanet olsun :D

Ben alıştım :) şuan rahat bir şekilde oynuyorum :D Bİ test et oyunu yorumunu yaz en kısa zamanda türkçe yapıp oyunu açacağım :) bi kaç özellik getirdim bakiye tl sistemi ve bu tl yi oyun parasına ve oyun parasini da oyuna gönderme gibi akşam müsait olursam oyun da ne kadar bakiye var onu da ekleyeceğim bu sayede herkes bakiyesini oyuna girmeden görebilecek.
I Iraarel - #56
Ben alıştım :) şuan rahat bir şekilde oynuyorum :D Bİ test et oyunu yorumunu yaz en kısa zamanda türkçe yapıp oyunu açacağım :) bi kaç özellik getirdim bakiye tl sistemi ve bu tl yi oyun parasına ve oyun parasini da oyuna gönderme gibi akşam müsait olursam oyun da ne kadar bakiye var onu da ekleyeceğim bu sayede herkes bakiyesini oyuna girmeden görebilecek.

Bakiye ile bir binek birde 2.vip paketini aldım.
Sürekli oradan oraya gidiyoruz ve yaratık kesme az. Genelde git görev bitsin tarzı.
Tabi sonradan yaratık da kesmeye başladım ama çince olduğu için zevk alamadım.
İtem alıyorum ne veriyor bilmiyorum :D
selipro - #57
Bakiye ile bir binek birde 2.vip paketini aldım.
Sürekli oradan oraya gidiyoruz ve yaratık kesme az. Genelde git görev bitsin tarzı.
Tabi sonradan yaratık da kesmeye başladım ama çince olduğu için zevk alamadım.
İtem alıyorum ne veriyor bilmiyorum :D
:D inşallah bu hafta sonu başlarım türkçe yapmaya :) şuan için index i otomatik sisteme gecirmekle meşgulum. Oyunda olan birçok şeyi index deki markete taşıyacağım hatta vip 1 ve vip 2'yide :)
I Iraarel - #58
:D inşallah bu hafta sonu başlarım türkçe yapmaya :) şuan için index i otomatik sisteme gecirmekle meşgulum. Oyunda olan birçok şeyi index deki markete taşıyacağım hatta vip 1 ve vip 2'yide :)

Kolay gelsin.
Biraz uğraşayım diyordum da baya zormuş bu işler :(
dwar oyununu kurmaktı amacım aslında onu da beceremedim, bunlara bakayım dedim legends online tarzını seviyorum diye, bunlar da çince :D
selipro - #59
Kolay gelsin.
Biraz uğraşayım diyordum da baya zormuş bu işler :(
dwar oyununu kurmaktı amacım aslında onu da beceremedim, bunlara bakayım dedim legends online tarzını seviyorum diye, bunlar da çince :D

2D oyunlar sıktı hocam artik bir gelecegi yok insanlar gorsel ariyor bizim türklerde bir oyun yaptigi yok yapan da dünyanın hic oynaması yok :) bizdeTuRKMaXi ailesi olarak bircok site gezdik buldugumuzu ve çalışanı burada paylaşıyoruz. tek sorun dil :) artik onuda oyunculara bırakıyorum :)
L LeoJeLy - #60
Oyunu türkçeleştirmeyi gösterecğim bir video ile.
Kolay bir işlem fakat saatlerinizi vermeniz gerekiyor
Ve ayrıca grafik bilginizinde iyi olması gerekmekte
D DarkWob - #61
Bunu İçin Gidip Sunucumu Aldın Yoksa Kendi Bilgisayarınımı Sunucu yaptın
L LeoJeLy - #62
Bunu İçin Gidip Sunucumu Aldın Yoksa Kendi Bilgisayarınımı Sunucu yaptın
Kendi bilgisayarınızı sunucu yapma imkanınız var hocam ama oyun sadece sizin bilgisayarınız açıkken aktif oluyor.Eğer ciddi bir proje düşünüyor iseniz hepinize yardımcı olabilirim scripti yazın türkçeleştirmiştim nasıl türkçeleştirileceğini felan biliyorum
D DarkWob - #63
Kendi bilgisayarınızı sunucu yapma imkanınız var hocam ama oyun sadece sizin bilgisayarınız açıkken aktif oluyor.Eğer ciddi bir proje düşünüyor iseniz hepinize yardımcı olabilirim scripti yazın türkçeleştirmiştim nasıl türkçeleştirileceğini felan biliyorum

Hocam Benim Elimde Uygun Fiyata Aldığım Bir FPSMMORG oYUNU Var Landmass Diye Ama oyunu bir türlü Kuramıyorum Bi Yardım Edermisin Zaten Oyun Script Kısmında Konu Açtım Kurulumu anlatıyor ama pek fazla birşey anlamadım ve söylediği bir çok dosya sanırım yok
aliaktepe3 aliaktepe3 - #64
emegine saglık tşkurler...
N nevfell - #65
Hocam merhaba Sunucu ve Tasarım hizmeti veriyorumda bunu vpsye kurcamda sorunsuzmu acaba ciddi bir proje planlıyorum yardımcı olurmusunuz ? Veya full türkçeleştirilmiş %0 bug sorunsuz Legend online tarzında immortal king tarzında oyunlar arıyorum ücretli.
L LeoJeLy - #66
Kesinlikle VDS kullanın.Ayrıca bu oyunlarda gm yetkileri yok.Oyun motoruda olmadığı için elle item ekleme işlemi yapmak için birçok dosyayı düzenlemeniz gerekecek.Türkçe yapma kavramını çözdüm ama ben
B boran12322 - #67
Beyler bu oyunda yardım edebilicek biri varsa vds felan kiralıyıcam .com lu site ortak olarak alırım bilgili biri varsa buna benzer oyunlarda olabilir legends online veya first blood tarzı oyunlar olabilir!
B bahadr60100 - #68
ya server dosyası kısa yol olarak gösteriyor onu nasıl bat dosyası yapıcağım biri ayrıntılı anlata bilirse sevinirim :D vay arkadaş sorunu olmayan bir dosya ile karşılaşmadım ya şak diğe acılan veya çalışan bu nedir D:SA DAS şimdiden ALLAH razı olsun yardımcı olucak kişiye.
gWWg55.png
B bahadr60100 - #69
cevap bekliyore :D
V Vexare - #70
Merhaba, öncelikle paylaştığınız bu güzel script için teşekkür ediyorum.

Herhangi bir kaynakta bu scriptin yasal olarak dağıtıldığı söz konusu mu acaba merak ettim. Çünkü bu oyunu geliştirip bir yerlere getirdikten sonra böyle bir sıkıntıyla karşılaşmayı kimse istemez, teşekkürler / saygılar.
BaRRaCuDa BaRRaCuDa - #71
Merhaba, öncelikle paylaştığınız bu güzel script için teşekkür ediyorum.

Herhangi bir kaynakta bu scriptin yasal olarak dağıtıldığı söz konusu mu acaba merak ettim. Çünkü bu oyunu geliştirip bir yerlere getirdikten sonra böyle bir sıkıntıyla karşılaşmayı kimse istemez, teşekkürler / saygılar.

Ko ve metin2 gibi dusunun.Onlarda problem cikmiyor.Bunda da zannetmiyorum cikacagini
P pekmezvar - #72
Ko ve metin2 gibi dusunun.Onlarda problem cikmiyor.Bunda da zannetmiyorum cikacagini

S.a hocam konuya bir baktımda dedikleri gibi server2 kısayol olarak duruyor ve kısayolun dosyasıda ortalıkta yok(en azından öyle diyor)
bununla ilgili bir şey denmemiş ve türkçeleştirme var denmiş o kadar ama sadece yazıda belirtilmiş işlevde kimse yok elinizde bunlarla ilgili bir şey varmıdır;?

birde server1 i açlıştırınca cmd ekranı geliyor sırayla gateserver db server vs vs açıyor cmd ekranında fakat sonra sırayla kapanıyorlar
bynoment bynoment - #73
Ben kurdum arkadaşlar Paylaşımın için teşekkür ederim dostum bu arada.
Oyun giriş kayıt için
TURKMAXi
Kayıttan sonra oyuna yönlenmede sıkıntı var onu ayarlarım
http://185.82.221.132/gameload/game.php?serverid=1
giriş yaptıktan sonra bu adresi yapıştırın tarayıcınıza oyuna başlayın.

Türkçeleştirmeden önce başlangıçtaki market parasını düzenlemek gerekli :D
Sonrasında Gerisi gelir ben bu oyun üzerinde çalışmaya başlayacagım canlı kanlı oynamak isteyen buyursun benden demosunu görsün.
Klasik oto hareketli görevli oyun ama güzelleşebilir :D
bynoment bynoment - #74
Ben kurdum arkadaşlar Paylaşımın için teşekkür ederim dostum bu arada.
Oyun giriş kayıt için
TURKMAXi
Kayıttan sonra oyuna yönlenmede sıkıntı var onu ayarlarım
http://185.82.221.132/gameload/game.php?serverid=1
giriş yaptıktan sonra bu adresi yapıştırın tarayıcınıza oyuna başlayın.

Türkçeleştirmeden önce başlangıçtaki market parasını düzenlemek gerekli :D
Sonrasında Gerisi gelir ben bu oyun üzerinde çalışmaya başlayacagım canlı kanlı oynamak isteyen buyursun benden demosunu görsün.
Klasik oto hareketli görevli oyun ama güzelleşebilir :D

Beyler türkçeleştirmek için navicatten mysql bağlanıp orda tek tek bin tane şeyi değiştirmek gerekiyor :D
Oyun şöyle sen oynamasan bile görevleri bile otomatik kabul ediyor.
Kendi kendine bunu yazarken bile level alıyor :D
200 lwl e kadar yaratıklar var hatta fazlası vardır bilmiyorum oyun sistemi çöp olmasa çok güzel aslında .
Çeviri yapabilirim ama neyin nerde oldugu o kadar karmaşıkki bide üstüne wietnamcamı çincemi ne kelimeye benzer bin tane kelime var bulamıyorsun :D
W wilddeath - #75
İyide seviye zorluklarını İtem basmalarini hersey ayarlamanız lazım
bynoment bynoment - #76
İyide seviye zorluklarını İtem basmalarini hersey ayarlamanız lazım

rOvYp4.jpg

İtem basma npc adları + karakter zorluklarını başlangıçta 999999 altın ile başlıyor + market işlerini ayarlayıp üzerine tüm item ve sınıfların şeyleri dğeişecek
Mob isimleri ve görev textlerini saymıyorum bile sana :D
1 kişi buun 1 yılda bitiremez türkçeleştirmeyi :D

Bi bulsam aslında ucunu seri seri 5 maplık görev kısmını editleyebilirim ama bulamadım işin ucu nerde bu görev yazıları vb :D
W wilddeath - #77
Haklisin zor iş bu buyuk ihtimal pvp sunucusu sıfırdan ayarladım ama nasıl
bynoment bynoment - #78
Haklisin zor iş bu buyuk ihtimal pvp sunucusu sıfırdan ayarladım ama nasıl ******************

PVP Olarak açılabilir de konu şu skillerin karşılığı farklı
mesela databasede çince yazıyor oyunda farklı birşey yazıyor çevirip önce çevirinin altındakini bide ayarlamak lazım
bynoment bynoment - #79
Demoyu kapattım arkadaşlar.
Oyun dilini çevirmek ömür ister ama oyun sorunsuz çalışmakta tekrardan teşekkürler paylaşım için
W wilddeath - #80
benim daha once ultima online diye oyun sunucum vardı. butun vendorların ayrı ayrı dosyaları binlerce dosyası vardı. tek tek dosyaları acıp bakman lazım her gordugun yazıyı tek tek editlemen lazım
bynoment bynoment - #81
benim daha once ultima online diye oyun sunucum vardı. butun vendorların ayrı ayrı dosyaları binlerce dosyası vardı. tek tek dosyaları acıp bakman lazım her gordugun yazıyı tek tek editlemen lazım

ama şu varki karakterin haritada sabit durmuyor kendi kendine göreve koşuyor .
bi yerde durup beklese eyvallah dglfjh :D
P Relax1 - #82
hangi portların acılması gerek buna ?
P Relax1 - #83
ben denedimde oyuna girerken ara ara hata veriyor kendi kendine kapatıyor sonra tekrar loadinglerde yuklenıyor sbebei ne
selipro - #84
ben denedimde oyuna girerken ara ara hata veriyor kendi kendine kapatıyor sonra tekrar loadinglerde yuklenıyor sbebei ne

Oyunu bugun indirdim ve test ettim tekrarda ilk basta anlattigim gibi yaptım sorunsuz çalışmakta. Hicbir sekilde kapanma felan yok. Sorun bilgisayarınızın isletim sisteni sürümünde olabilir veya java yüklü degildir. Bunlara dikkat etin birde herha gigeliyor bir port acmaniza gerek yok kendiavukat aciyor zaten. Gerekli duzende anlatımı izlerseniz hicbir sorun olmadığını göreceksiniz.
selipro - #85
Demoyu kapattım arkadaşlar.
Oyun dilini çevirmek ömür ister ama oyun sorunsuz çalışmakta tekrardan teşekkürler paylaşım için

Cok basit aslında dil cevirimi :) swf editor bul :D oyunu sorunsuz çevirisini yaparsın bu arada dil vietnamca dır.

Ben ara ara ceviri yapip dosyalarını atacagim ;)
P Relax1 - #86
port gerek yokmu yani tekrar deniyecem umarım olur dikkatli bir şekilde yaptım ama

Oyunu bugun indirdim ve test ettim tekrarda ilk basta anlattigim gibi yaptım sorunsuz çalışmakta. Hicbir sekilde kapanma felan yok. Sorun bilgisayarınızın isletim sisteni sürümünde olabilir veya java yüklü degildir. Bunlara dikkat etin birde herha gigeliyor bir port acmaniza gerek yok kendiavukat aciyor zaten. Gerekli duzende anlatımı izlerseniz hicbir sorun olmadığını göreceksiniz.[/QUOTE

tekrar deniyorum

Cok basit aslında dil cevirimi :) swf editor bul :D oyunu sorunsuz çevirisini yaparsın bu arada dil vietnamca dır.

Ben ara ara ceviri yapip dosyalarını atacagim ;)

bizzat denedim olmuyor hocam skype dc varmı acaba özelden atayım size bi bakın
selipro - #87
Düzenleme yaparken büyük ihtimal yapmaman gereken birsey yaptin olası sebebler;
1- ip adresini eksik yada hatali yazdin
2- düzenlememen gereken bir ip yi düzenledin örnek: 127.0.0.1 ise bunu kendi ip adresin yapmış olabilirsin.
Sorunsuz birsekilde bende halen çalışmak da.
P Relax1 - #88
Düzenleme yaparken büyük ihtimal yapmaman gereken birsey yaptin olası sebebler;
1- ip adresini eksik yada hatali yazdin
2- düzenlememen gereken bir ip yi düzenledin örnek: 127.0.0.1 ise bunu kendi ip adresin yapmış olabilirsin.
Sorunsuz birsekilde bende halen çalışmak da.

kesinlikle dikkat li yazdım
sizin resimde gösterdiginiz her yeri aynısını yaptım cs 1.6 gibi sunucuları sorunsuz acıyor ama bunu acamıyor ? acılması gereken portları söylerseniz onları acayım cünkü bu google cloud sunucularında portların hic biri acık deil kendimiz acmamız gerekiyor :) portları söyleyin hepsini acayım
selipro - #89
1-) İlk olarak Start-Programs-Administrative Tools-Windows Firewall with Advanced Security yazan yere tıklayalım.

2-) Karşımıza Windows Firewall sayfası gelecektir. Bu sayfanın sol tarafında bulunan bölümden Inbound Rules yazan yerin üstüne sağ tuş ile tıklayalım. Açılan menüden New Rule yazan yere tıklayalım.

3-) Port bölümünü seçip next butonuna basalım.

4-) Karşımıza gelen bölümde TCP i ve altindan all local port u secip next butonuna basalım.

5-) Gelen ekranda Allow the connection bölümünü seçili duruma getirelim. Bu işlem ile portumuza gelen isteklere izin vermiş olcağız. Bu işlemi yaptıktan sonra next butonuna basalım.

6-) Profile bölümünde tüm alanları seçip next butonuna basalım. Siz kendi yapınıza göre seçimleri yapabilirsiniz.

7-) Son aşamada kuralımız için bir isim ve açıklama yazalım.Daha sonra Finish butonuna basarak işlemlerimizi tamamlayalım.

Not: Windows 7 veya Windows Server 2008 olduğundan emin ol sunucunun üstü veya asagi surumu ise çalışmaz oyun bazi programlar çalışmaz.
P Relax1 - #90
portla alakalıymış selipro :D demistim port acmak gerek
alihan0 alihan0 - #91
Bu scripti indirip bu gece deniycem eğer çalışırsa istenilen yönetim panelini ben kodlar paylaşırım buradan
alihan0 alihan0 - #92
Script Kuruldu ve sorunsuz çalışıyor: 22:04 - 18.03.2018 itibari ile. Sıra geliştirmekte :)))
K kanceza - #93
Script Kuruldu ve sorunsuz çalışıyor: 22:04 - 18.03.2018 itibari ile. Sıra geliştirmekte :)))

kurması falan sorun değil admin paneli olmasada olur ama önemli olan türkçeye çevirmek biraz baktım çevireyim dedim ama yok arkadaş çok dosya var :D 1 kişinin yiyeceği halt değil yani
K kanceza - #94

herşey tamamda bu oyuna girmiyor %100 e kadar geliyor orda takılıyor bi giremedim oyuna
M Slime - #95
shortcut olarak gelmiş dosyalar var. konuyu açarken azcık düşünseydiniz keşke bu adamlar kısayol dosyaısnı nası çalıstırıcak diye
K kanceza - #96
shortcut olarak gelmiş dosyalar var. konuyu açarken azcık düşünseydiniz keşke bu adamlar kısayol dosyaısnı nası çalıstırıcak diye

kısayol dosyasına sağ tıkla özellikler-dosya konumunu göster de yada özellikler de hedef yol var ordan başlat
selipro - #97

Kardesim kurulumda belirttigim gibi doyalari disk D ye çıkartırsanız sorunsuz çalışacaktır. Evet bazi dosyalar eksik farkindayim ama oyun sorunsuz çalışıyor.
URL: https://www.turkmaxi.org/forum//forum/konular/so-han-v%C6%B0ong-g%C3%BCncel-full-kurullum-anlat%C4%B1m.3320/