Öneri Clash of Avatar Online Gelişmiş Oyun Scripti ( Full Anlatım + Videolu Anlatım ) (1 İzleyici)

aliaktepe3

Üye
Katıldı
Kredi
2
Merhaba Arkadaşlar ben [MENTION=751]selipro[/MENTION], bütün gün video çekmekle uğraştım ama bi türkü çekemedim ya sunucu kastı ya sunucuya baglanamadım habire birseyler oldu en sonunda leptopun fanı yandı leptop u tamir e verdim derken bu saat oldu bende artık video çekmekden vaz geçtim ve resimli anlatım yapacagım.

DOWNLOAD LİNKİ:
Kod:
https://drive.google.com/file/d/0B_NVKwxaakC-aWdkYlVIVFpFYVk/view  (1,3G)

KISA SÜRELİGİNE DEMO:
http://turkmaxigame.pw - Oyun Oyna

VİDEOLU ANLATIM
[YTB]7YKnDko6RSs[/YTB]

Oyun İçin Gereksimler Minumum;
Kod:
Windows Server 2008 TR (64 Bit)
HDD: 50 GB
CPU: 3800 Mhz
RAM: 2048 MB

Sırayla Gideceğiz

1- ) İndirdiimiz SJSY_server.rar dosyasının içindeki SJSY_server klasörünü Disk D 'ye çıkatıyoruz.

2-) D:\SJSY_server içinde bulunan 99.tatserver.bat dosyasını notepad++ ile açıp kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

99.tatserver.bat;
4Py2NY.png

3-) D:\SJSY_server\server\ içinde bulunan config.php ve 关闭服务器.bat dosyalarını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

config.php;
R0zyyR.png

关闭服务器.bat;
JabLp5.png

4-) D:\SJSY_server\server\res\config içinde bulunan gm_config.xml ve center_config.xml dosyalarını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.
NOT:
Kod:
[COLOR="Red"]center_config.xml[/COLOR]'de ki Satır 72 ve Satır 73 de  mysql ayarı var sakın oranın ip adresini [COLOR="Red"]DEĞİŞTİRMEYİN[/COLOR]

<game_database db="sjsy_db" user="root" passwd="bb123456" ip="127.0.0.1" port="3306" threadnum="10" charset="utf8"/>
<gmt_database db="sjsy_gmt" user="root" passwd="bb123456" ip="127.0.0.1" port="3306" threadnum="5" charset="utf8"/>

center_config.xml;
aLrqa4.png

gm_config.xml;
z3oR74.png

5-) D:\SJSY_server\server\html-template içinde bulunan afclient.js dosyasını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

afclient.js;
ZZoN4k.png

6-) D:\SJSY_server\server\bin-release içinde bulunan afclient.js dosyasını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin ve Satır 18 deki index.html yi index.php yapın. Resim aşağıda.

afclient.js;
dPg4jL.png

7-) D:\SJSY_server\server\bin içinde bulunan robot.exe dosyasını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

robot.exe;
br7Qj8.png

:cool: D:\SJSY_server\server\.git içinde bulunan config ve FETCH_HEAD dosyalarını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

config;
5g6pmz.png

FETCH_HEAD;
r3zYMa.png

9-) D:\SJSY_server\web içinde bulunan phpmyadmin klasörünü D:\SJSY_server\wwwrootklasörüne kopyalayın. Tabi siz phpmyadmin kalsörünün adını degiştin :D sadece sizin bileceginiz birsey olsun.

10-) D:\SJSY_server\wwwroot içinde bulunan demo.php, game.php, login.php ve pay.php dosyalarını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

demo.php;
O04Jv3.png

game.php;
ld5BNl.png

login.php;
1LOjbA.png

pay.php;
br7Q7b.png

11-) D:\SJSY_server\wwwroot\gmt\App\Conf içinde bulunan connect.php dosyasını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin ve mysql şifresinin de başına bb koyacaksınız, adamlar yanlıs yazmış.
Resim aşağıda.
NOT:
Kod:
Satır 6 daki   'DB_HOST' => '127.0.0.1', bu kısım kalacakkk

connect.php;
z3oQ8O.png

12-) D:\SJSY_server\wwwroot\sjsy_api içinde bulunan ip_filter.php dosyasını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

ip_filter.php;
V0WypR.png

13-) D:\SJSY_server\wwwroot\WebRes içinde bulunan config.php dosyasını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin. Resim aşağıda.

NOT:
Kod:
Satır 7 daki   $db_host='127.0.0.1:3306'; bu kısım kalacakkk

config.php;
ALrYE7.png

14-) D:\SJSY_server\wwwroot\sjsy-client\bin-release içinde bulunan afclient.js dosyasını Notepad++ ile açıp tüm ip'leri kendi sunucu ip adresiniz ile degiştirin ve Satır 18 deki index.html yi index.php yapın. Resim aşağıda.

afclient.js;
m3A8PV.png

DÜZENLEMELER BİTTİ SIRAYLA;
Kod:
D:\SJSY_server KLASÖRÜNDE BULUNAN
1.memcache.bak 'ı açın
2.runserver.bat 'ı açın
OYUNU DURDURMAK İÇİN;
Kod:
D:\SJSY_server KLASÖRÜNDE BULUNAN
99.tatserver.bat 'ı çalıştırın  ekranda sadece memcache.exe kalıyır onuda elle kapatın.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN BU OYUNDA SORUNSUZ BİR SEKİLDE ANLATTIM HERHANGİ BİR SORUN OLDUGUNDA [MENTION=751]selipro[/MENTION] BANA ULAŞMAKDAN ÇEKİNMEYİN YARDIM EDERİM.

CLASH OF AVATAR SCRİPTİ TEST EDİLMİŞ SORUNSUZ ÇALIŞMAKTADIR ARKADAŞLAR.
Çeviri Yapmak İsteyenler için Anlatımlı Video:
https://youtu.be/YD4TZ17HtwQ
[YTB]YD4TZ17HtwQ[/YTB]

OYUNDAN GÖRÜNTÜLER
ALrYGz.png

01J2rR.png

4PyR9p.png

JabEWW.png

bynoment

Üye
Katıldı
Kredi
0
Bak bunu denerim ben :D
wmware indiriyorum şimdi
Olurda becerebilirsem çevirip piyasayada sürerim bunu :D

Birlikte birşeyler yapmak isteyen varsa özel mesaj atabilirsiniz

ender205

Cezalı
Katıldı
Kredi
0
Bu files hoşuma gitti güzel makinam ' da var yardımcı olabilecek bi pm atsın

facebook.com/rfentys/ ulaşırmısın

Andersen

Üye
Katıldı
Kredi
0
arkadaşlar ben bu oyunu çalıştırıyorum herşey çalışıyor ama web sayfasından oyuna girince ölece boş sayfa kalıyor. Bilen biri yardımcı olabilirmi acaba

GameDevTR

Cezalı
Katıldı
Kredi
0
Oyunu TR lokasyonda yayımlama ve açım yapamazsınız. Telif yersiniz dosyaların share edildiği forumlarda dosyalara backdoor inject ediliyor her dosyayı kullanmayınız :)

Andersen

Üye
Katıldı
Kredi
0
ben local server'de yani kendi bilgisayarımda oynamaya çalışıyorum, anlatmak istediğinizi tam olarak anlamadım fakat yayın yapmıyorum kendim oynamak istiyorum, bilen biri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim

GameDevTR

Cezalı
Katıldı
Kredi
0
Oyun dosyalarını Harici D diskine çıkarın ardından sırasıyla dosya istemci bat dosyalarını çalıştırın. eğer beyaz sayfa sorunu yaşıyorsanız F12 konsol penceresini açın orada hatayla ilgili ibareler mevcut olacaktır. Onlardan yola çıkarak hatayı bulabilir ve fixleyebilirsiniz.

Andersen

Üye
Katıldı
Kredi
0
denedim ve hatayı yazıyor ama çözemedim boş sayfada F12 yaptığımda hata şöyle

2GameLoader1.html Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)

ama nedenini bulamadım bilen biri varmı acaba

GameDevTR

Cezalı
Katıldı
Kredi
0
1. Apache düzgün çalışıyor mu kontrol et
2. MySQL düzgün çalışıyor mu kontrol et
3. Belirtilen dosyanın içerisini açıp konfigürasyon istiyor mu bak eğer istemiyorsa hangi dosyalar include edilmiş buna bir bak
4. Eğer include edilmiş bir konfigürasyon dosyası varsa içerisini açıp kontrollerini yap kendi local bilgilerin ile içerisinde ki ayarlamalar aynı mı diye

yine de yapamazsan özelden teamviewer gönderirsen bir bakarım.

S

selipro

oyunun sunucu için nasıl kurulur diye video çekiyorum :) şuan son rutuşlardayım :D

Konu sahibine atacagım eger müsade ederse tabi video + full anlatım yapacagım.

bynoment

Üye
Katıldı
Kredi
0
oyunun sunucu için nasıl kurulur diye video çekiyorum :) şuan son rutuşlardayım :D

Konu sahibine atacagım eger müsade ederse tabi video + full anlatım yapacagım.

Süpersin konuya gömün videoyu

ender205

Cezalı
Katıldı
Kredi
0
Baska bi yere upload yaparmisin cok dusuk derecede indiriyor makina

%90 ' dan sonra bu hatayı alıyorum ne yapmalıyım?

ender205

Cezalı
Katıldı
Kredi
0
Sorun

Win firewall ie kapalı tarayıcı alakası yok baskasida giremiyor aynı hata bütün herşeyi yaptım 5 kere kontrol ettim

aliaktepe3

Üye
Katıldı
Kredi
2
Burada anlattığım islemlemleri tekrarlayarak yeniden kurdum server i bende hicbir sorun yok.
Mesaj attim sana bakarsın.
Emegine Saglık Kardesim anlatım güzel olmuş :RpS_thumbup:

Bu konuyı kimler okuyor