Google Yeni Rakip Çıktı (1 İzleyici)

Katıldı
Mesajlar
438
Yaşadığın yer
Elazığ
Kredi
16
Son yılların en çok konuşulan projelerinden bir tanesi olan Google Glass, henüz final aşamasına gelerek satışa sunulmuş değil. Bu sene içinde satışa sunulması beklenen ürün, tabii şimdiden otomobillerden cafe'lere, sinema ve tiyatrolara kadar birçok yerde yasaklanmış durumda. Google Glass'ın hayatımıza birçok farklılık katacağı ve yaşayış tarzımıza da etki etmesi olası. ve tabii ki rakip firmaların da Google'a cevap vermeleri büyük bir ihtimaldi. İlk cevaplardan bir tanesi de Samsung'tan gelecek gibi görünüyor.

Samsung, Galaxy Glass isimli akıllı gözlük modelini, önümüzdeki eylül ayında, Almanya'da düzenlenecek olan IFA 2014 organizasyonunda görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Bu iddianın kaynağında ise, Korea Times var. Buna göre Samsung, zaten şu an gözlük üzerinde çalışıyor ve son halini de Berlin'de gösterecek.

Tıpkı diğer giyilebilir teknolojik ürünler gibi Galaxy Glass'ın da akıllı telefonlarla bağlantılı olabileceği belirtilmiş. Hatta aşağıdaki görsellerde, cihazın üzerinde dahili kamera ve telefona kablolu bağlantı için bir kablo da (muhtemelen şarj takviyesi için) görünüyor. Ek olarak, Samsung Mobile'ın Samsung'un görüntü birimiyle ortak çalışma yürüterek gözlük için farklı lensler üreteceği de konuşuluyor.

IFA 2014'ün 5-10 Eylül tarihleri arasında, Berlin'de düzenlenmesi bekleniyor.
 

Bu konuyı kimler okuyor

Benzer konular

Top